پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیر


نامه حسن روحاني به سه دولت مهم اروپايي: « جان بولتون، معاون امور کنترل تسليحات وزارت خارجه آمريکا روز چهارشنبه 24 ژوئن (چهارم تير) در نشست کميسيون روابط خارجی مجلس نمايندگان اين کشور از نامه ای خبر داد که ايران برای سه دولت بريتانيا، آلمان و فرانسه فرستاده و در آن اعلام کرده است که ساخت تجهيزات سانتريفوژ را برای غنی سازی اورانيوم از سرخواهد گرفت. »

باز هم نمونه‌اي ديگر از دوگانگي در تحليل و رفتار بيروني نظام اسلامي حاكم بر ايران. اين دوگانگي‌ها تا كجا مي‌خواهد ادامه پيدا كند؟ وقتي رئيس جمهور صراحتا قبل از بيانيه آژانس اينطور موضع مي‌گيرد كه ما نمي‌خواهيم غني‌سازي را از سر بگيريم و به همكاري با آژانس هم ادامه مي‌دهيم، اين آقاي حسن روحاني چه‌كاره است و از چه كسي دستور مي‌گيرد كه به خود حق مي‌دهد بگويد غني‌سازي را از سر مي‌گيريم؛ آن هم دقيقا بعد از بيانيه آژانس كه در آن به طور مشخص درباره غني‌سازي صحبت و تهديد شده؟!

كاش مي‌شد و شرايط طوري بود كه خاتمي مي‌توانست استعفا دهد. آن وقت مي‌ديديم كه اينها چگونه جامعه آرماني را مدنظر دارند و به كدام مدينه فاضله مي‌خواهند ما را برسانند. البته خدا را صد هزار مرتبه شكر كه اينطور نشده؛ وگرنه الان يا در جبهه‌هاي جنگ حق عليه باطل، داشتيم با اسرائيل مي‌جنگيديم، يا آواره كوه و بيابان بوديم از دست سربازان گمنام و آشكارشان!

در همين رابطه بخوانيد: واكنش دوگانه ايران به قطعنامه آژانس اتمي


هاست و ثبت دومین