پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیر


در همه دانشگاههاي ايران يك جايي هست به نام «نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه» كه كلي هم بودجه دارد و با برنامه‌هاي فرهنگي و تبليغي و حمايتي و دخالتي و نظارتي، سعي مي‌كند دانشجويان را در راه راست نگه دارد. ما در دوران دانشجويي به اختصار، آن را «نهاد» يا «ننم مُرد» مي‌گفتيم!!

مسئولان اين نهاد محترم، معمولا هر از گاهي يك ايده خلاقانه به ذهنش مي‌رسد. بعضي ايده‌هايشان واقعا مزخرف و بعضي‌اش واقعا خوب است. يكي از نمونه‌هاي موفقشان طرح كفا (كانون‌هاي فرهنگي نمي‌دونم چي‌چي!) در دانشگاه تهران است، كه به اعتقاد من يكي از دلايل موفقيتش اين بود كه دست تيم سعيد حداديان و بچه‌هاي مسجد دانشگاه نيفتاد و يكسري از فارغ التحصيلان مدرسه مفيد و بچه‌هاي نزديك به مجله «نيستان» سيد مهدي شجاعي كه بعدا «نگارستان» را با حمايت نهاد درمي‌آوردند، كار را در «كفا» دست گرفتند.

اين «ايسجا» هم كه در خبرگزاري مهر خبر آغاز به كارش را ديدم، يكي ديگر از آن ايده‌هاست. اسمش كه البته خيلي بدفرم است، اما رسمش را بايد ماند و ديد. ظاهرا كه خيلي بد كار نمي‌كنند. باطنشان البته بعدا مشخص مي‌شود. ولي ظاهرا خيلي زوم كرده‌اند روي نشريات دانشجويي، و احتمالا مي‌خواهند كم‌كم نيرو هم تربيت كنند براي آينده.

سايتشان را در اينجا ببينيد؛ وبلاگ هم دارند.


هاست و ثبت دومین