پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیر


وبلاگ مسيح علي نژاد كه در حدود بامداد امروز! هك شده بود، با تلاش بسيار بنده برگشت. اولين بار صبح يك دوستي خبر داد كه اين اتفاق افتاده. مشكلات دومين و كامپيوتر خودم و ... كار را به شب رساند. حمله به سايت از پنل MT انجام شده بود و ايراد از هاست نبود. فقط هم Template صفحه اول دستكاري شده بود. البته يك چيزهايي هم شده بود كه نفهميدم چرا!! چون حمله‌اي به FTP يا Cpanel نشده بود، اما يك چيزهايي كه آن User به آنها Access ندارد، عوض شده بود. نمي‌دانم! يكي دو چيز توي وبلاگ خودم هم به هم ريخته بود! به هرحال فعلا وبلاگ را برگرداندم و البته با اجازه خانم علي نژاد موقتا امكان نظردهي را در وبلاگش بسته‌ام، تا خيالم از اقدامات ايمني راحت شود.

برادران ... و گروه غير حرفه‌اي‌شان هم بد نيست يك كمي بروند بوق بزنند. با هك كردن مقطعي يا حتي تعطيلي دائمي يك سايت يا وبلاگ، نه كه هيچ اتفاقي نيفتد، ولي آن اتفاقي كه آنها مي‌خواهند نخواهد افتاد. فقط عرض خود مي‌برند و زحمت ما مي‌دارند. فقط من بيچاره براي چند ساعت از كارهاي ديگرم مي‌افتم. وگرنه، «پويان» مسيح اتفاقا بعد از اين جاني تازه خواهد گرفت... تا بعضي‌ها چشمشان در آيد.

اما هك شدن وبلاگ مسيح علي نژاد نشان از اين هم دارد كه چقدر آستانه تحمل اين رفقا پايين است و چقدر دستشان در اقدامات نامشروع و غير اخلاقي آن‌هم با استفاده از امكانات دولتي و حكومتي باز است. شرم‌آور است كه كساني كه بايد داد مردم را بستانند و مدافع حقوق مردم باشند، كار خود را رها كرده‌اند و پروژه پايان هفته خود را تعرض به شخصي‌ترين حوزه‌هاي فعاليت اين دختر جوان و پر انرژي قرار داده‌اند. قبلا هم يك بار درباره اين گروه اصطلاحا «حديد» نوشته بودم. هيچ حرف و حديث جديدي باقي نمانده است. شده مثل اين يكي دو سال آخر كه هي به خاتمي مي‌گفتيم افشا كن و آن بنده‌خدا مي‌گفت: چه بگويم؟ همه‌چيز را كه مي‌دانيد، همه‌چيز مشخص است!

در اين مورد هم، حرف زيادي لازم نيست. همه‌چيز مشخص است...

توصيه‌هاي ايمني: هيچ وقت، هيچ لينك مشكوكي را كليك نكنيد. هيچ وقت هيچ فايل مشكوكي را باز نكنيد. اگر روزنامه‌نگار يا فعال سياسي هستيد، اگر روزانه كلي اسپم و تروجان برايتان به اسمهاي مختلف فرستاده شد، تعجب كه نمي‌كنيد، توجه هم نكنيد... الله الله في پسوردكم!! مبادا اسم و پسوردتان را پشت تلفن بخوانيد. برادران ... هميشه در كمين اند. هيچ وقت، هيچ وقت، هيچ وقت، پسورد وبلاگ يا ايميلتان را در صفحه‌اي كه به آن مطمئن نيستيد، تحت هيچ شرايطي وارد نكنيد. هيچ سايتي را با ياهو، با اوركات، با پرشين‌بلاگ و با صفحه مديريت سايت خودتان اشتباه نگيريد. هيچ وقت اينترنت را، فعاليت را، خودتان را، كمتر از حد لازم جدي نگيريد. مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد، مراقب باشيد!


هاست و ثبت دومین