پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیر


الان دو سه ساعتي مي‌شود كه از روزنامه به خانه آمده‌ام و تا دقايقي پيش هم داشتيم «آخرين موج اصلاحات» را در سايت روزنامه انجام مي‌داديم. بالاخره يكي از بچه‌هاي ما به دنيا آمد و چشم عالمي به جمالش روشن شد!

سايت جديد روزنامه اقبال به راه افتاد. وقتي حنيف مي‌پرسيد خبرش را چطور بنويسم، گفتم بنويس سايت html اقبال راه افتاد، هيچ توضيح ديگري هم نمي‌خواهد. البته بعدا آب و تابش داديم و از صفحات مستقل و امكان پرينت مطالب و امكان لينك‌دهي مستقل به هر مطلب (انگار كه چيزي عجيبي در وب باشد!) و دسترسي همزمان به Text و PDF و امكان search (كه هنوز راه نيفتاده!) و از اينجور حرفها گفتيم كه غير اينترنتي ها هم بفهمند چه اتفاق مهمي افتاده!! به هرحال فكر مي‌كنم بهترين، زيباترين و جذاب‌ترين سايت در بين روزنامه‌هاي ايران شده، و اميدوارم همه مثل من فكر كنند.

از آقا هادي عزيز كه نمي‌توان تشكر نكرد، كه هر سؤالي، اشكالي، كاري، چيزي كه دارم، سراغ ايشان مي‌روم و با اينهمه وبلاگي كه در راه‌اندازي و ترميمشان حضور داشته، كم‌كم دارد مي‌شود مدير فني وبلاگستان. طراحي زيباي آرش هم كار را حسابي شيك كرده كه جاي تقدير ويژه دارد. احسان هم بعد از اين، زحمت به‌روز كردن سايت روزنامه را برعهده خواهد داشت، كه از فردا هر خوبي و بدي ديديد به پاي او بنويسيد!

بچه ديگري هم در راه است كه فكر كنم فردا به دنيا بيايد و يك «رويداد» مهم ديگر را رقم بزند. احتمالا آن هم پسر خوشگلي است مثل اين. (دختر هم داريم، اما يك هفته بعد به دنيا مي‌آيد!) آن هم مثل اين وزن اصلاح‌طلبان را در اينترنت بالا خواهد برد. سنش يك روز كوچكتر است، اما احتمالا بيشتر شيطاني مي‌كند! دو سه بار تا حالا آمده و رفته روي هوا. اين بار به اميد خدا مي‌آيد و مي‌ماند.

روزهاي خوبي را دارم مي‌گذرانم. خستگي و به هم ريختگي‌اش  زياد است، اما شادم كه بالاخره دارم رسالت تاريخي‌ «اينترنتي‌تر كردن اين طرفي ها» را كه براي خود تعريف كرده بودم، در حد توانم به ثمر مي‌رسانم؛ كه البته خيلي بيشتر از توان ماها كار مي‌برد. كاش يك كم وقت بيشتري داشتيم. در اين مورد باز هم خواهم نوشت.. اما حالا امشب اگر جلال مرام بگذارد و كاري كه براي يك هفته پيش قولش را داده بود دودر نكند، يكي از شبهاي خوب اين چندماهه را به صبح خواهم رساند.

در پايان از همه دوستاني كه در بخش فني، ايده، مرام، توزيع، حمل و نقل، تداركات، گريم، اتاق فرمان، پلاتو، سين‌جيم، گير سه پيچ و ديگر قسمتها ما را ياري كردند، تشكر مي‌كنيم و تا فردا همه شما را به خداي بزرگ مي‌سپاريم. بدرود...


هاست و ثبت دومین