پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیر


اگر برنامه‌اي كه براي فردا داريم، درست و طبق برنامه انجام شود، واقعا تعبير «جنبش» در مورد آن صدق مي‌كند. همزمان در 20 ميدان تهران و ميادين اصلي شهرهاي ديگر، نخبگان و انديشمندان و فعالان سياسي و اجتماعي و روزنامه‌نگاران و ... و مهمتر از همه جوانان حامي دكتر معين در ستاد نسيم و ديگر ستادهاي محلي و پيراموني جمع مي‌شوند تا آخرين حرفها را با مردم كوچه و خيابان بزنند و به يك تعبير اتمام حجت كنند.

آخرين روز است و همه هستند، از هاشم صباغيان و غلامعباس توسلي گرفته تا بهزاد نبوي و خداياري، از محمد قوچاني و رضا تاجيك تا شادي صدر و مسيح علي نژاد، از شهلا شركت و ژيلا بني يعقوب تا حسين نصيري و شكوري راد. حتي حسين درخشان هم به ايران آمده تا در آخرين تلاش‌ها براي معين حضور داشته باشد. سعيد رضوي فقيه هم آمده، خيلي‌هاي ديگر را هم سراغ دارم كه اين شب‌ها كار و زندگي را رها كرده‌اند و مشغول تبليغ خياباني براي معين شده‌اند. به قول جلايي پور: بوي دوم خرداد مي‌آيد... دوم خرداد كه نه، اما چيزي از جنس آن، ولو با حرارت كمتر!

اين از چهارشنبه. فردا هم مي‌گذرد و همه كساني كه براي انتخاب معين در اين ماهها و روزهاي گذشته كار كرده‌اند، نفسي مي‌كشند. اما ايده قرار وبلاگي پنجشنبه از آنجا آمد كه هيچ كار تبليغي در روز 5شنبه نمي‌شد كرد، لذا بيكار بوديم! گفتيم چه كنيم... يك قرار وبلاگي بگذاريم. هم همديگر را مي‌بينيم، هم انرژي‌مان انباشت نمي‌شود. مشكل قانوني و اينها هم ندارد. چون گذاشتن قرار وبلاگي حق وبلاگ‌نويسان است، تجمع هم نيست چون بار سياسي و تبليغاتي ندارد. حتي اگر بحثهاي سياسي و اجتماعي هم در گفت و گوهاي چند نفره پنجشنبه شكل بگيرد، احتمالا بيشتر درباره دغدغه‌هاي اينترنتي بچه‌ها (مثل فيلترينگ و ...) خواهد بود تا بحثهاي سياسي.

شب انتخابات، قرار وبلاگي. كار جالبي خواهد شد به نظرم. قرار ساعت 6 است، در ميدان وسط پارك لاله، دور حوض. اگر تهران هستيد، بياييد. بد نمي‌گذرد.


هاست و ثبت دومین