پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیر


شايد نزديك دو سال بود كه ايميل‌هايي از چند آدرس مختلف برايم مي‌رسيد كه در آنها مرام و مسلك يك آقايي به نام «پـروفسور ابراهـيم مـيرزايي» تبليغ شده بود. مرام و مسلك كه چه عرض كنم... ايميل‌ها فايل‌هاي تصويري با حجم بالا را در پيوست خود داشتند كه افاضات و ترهاتي به همراه عكس اين آقا در آنها آمده بود.

خب براي من كه در وبلاگ مطالب سياسي هم مي‌نويسم و ايميل‌ام را در آن گذاشته‌ام، عجيب نيست كه هر كسي از راه برسد از اين اسپم‌ها برايم بفرستد. فقط ايشان هم نيست. از طرفداران آقاي بني‌صدر گرفته تا حزب كمونيست كارگري و چند گروه ديگر كه اسمهايشان هم يادم نيست، خيلي‌ها برايم ايميل مي‌فرستند، و طوري كه از header ايميل‌ها مشخص است، ظاهرا براي بسياري افراد ديگر هم ارسال مي‌شود. تازه، اينها غير از چندين اسپم و ايميل آغشته به ويروسي! است كه هر روزه به ميل‌باكس بنده تشريف مي‌آورند، كه معمولا تعدادي از آنها هم از فيلترهاي ياهو رد مي‌شود و به اندروني يا همان inbox ام! راه مي‌يابند.

من هم نامردي نكرده‌ام، به جاي پاك كردن ايميل‌ها يا بستن آدرس‌ها، برداشته‌ام يك فولدر درست كرده‌ام با عنوان archive_bulk و همه ايميل‌هاي مزاحم از اين دست را بدون خواندن به آنجا شوت مي‌كنم. تعدادش از هفت هزار فراتر رفت همين روزها!!!
براي همين است كه اين اسپم‌هاي پررو و سرزده را هيچ وقت جدي نمي‌گيرم. اما وقتي ديشب از خواهرم نام اين آقا را شنيدم، ديگر دادم درآمد. ظاهرا در خانه خواهرم دو سه بار تا حالا از تراكت‌هاي تبليغاتي اين آقا را انداخته‌اند. چند هفته پيش خودم هم بالاي يك پل عابر پياده ديدم كه با رنگ روي ديوارش نام اين اعجوبه را نوشته‌اند و گفته‌اند او رهبر انقلاب مردم ايران در مبارزه با جمهوري شيطاني است! در ايميل‌هاشان هم همين تيپ مزخرفات را مي‌نويسند. به جان خودم بايد ببينيد چقدر بي‌سروته حرف مي‌زند...
جالب است كه سيستم اطلاعاتي دولت هم اينها را كاملا آزاد مي‌گذارد، آن وقت مي‌آيد سروقت روزنامه‌نگاران و وبلاگ‌نويسان. البته حق هم دارند، مگر در ماجراي هخا كم تبليغ كردند كه منتقدان و مخالفان حكومت همه اين مدلي اند و همه‌شان خل و چل تشريف دارند [و مگر نيستند!!] يك روزي را تصور كنيد كه «آقـا پـروفسورابراهـيم مـيرزايي» يك شبكه ماهواره‌اي بزند و مردم را به نور و پاكي و نيك بود و بهين نژادي و غلبه بر شياطين و مبارزه با حكومت ارواح پليد و از اين حرفها فرا بخواند.
خدا به رهبران جمهوري اسلامي خير بدهد كه با اين مخالفاني كه دارند، هزار بار بايد به جانشان و براي بقايشان دعا كنيم. خودشان هم روزي سه مرتبه بايد تكرار كنند: شكر بسيار خداوند را كه دشمنان ما را احمق آفريد! ما هم بايد مدام از خدا شفا بخواهيم براي بندگان خدا.
اگر كسي از لحاظ روانشناسي خواست مطالعه بيشتري روي ايشان و هوادارانشان انجام دهد، مي‌تواند نامش را در گوگل جستجو كند.


هاست و ثبت دومین