پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیر


اگر اين روزها ديده‌ايد يا بعد از اين ديديد كه روزنامه‌ها و سايت‌هاي طرفدار احمدي نژاد تيتر زدند كه «خاتمي: احمدي‌نژاد گل و بلبل است ...» تعجب نكنيد. گذشت آن زمان كه خاتمي ِ توي تيتر همان «خاتمي محبوب» بود، الان اين خاتمي فردي است به نام احمد خاتمي كه قبلا سخنران جلسات حزب الله و هيئت رزمندگان بود و حالا شده امام جمعه تهران، كه هنوز جوهر حكم سريع الصدورش خشك نشده در اولين هفته به نمازجمعه آمد و دولت احمدي نژاد را تا نزديكي خود خدا بالا برد.

روسياهي هم مانده به ذغال، كه هنوز چنان در حيرت و حسرت محبوبيت محمد خاتمي مانده‌اند كه با شبيه‌سازي با نام او تلاش مي‌كنند مشروعيتي براي خود بخرند. با خاتمي رئيس‌جمهور كه تا توانستند مشروعيت خريدند، بخيل نيستيم؛ بگذار با نام او هم كاسبي كنند!

TrackBack URL for this entry:
http://30morgh.org/cgi-bin/mt52/mt-tb.cgi/567

You're doing a great work here. I enjoyed visiting here very much. Thanks!
وبلاگ : :
خلاصه
در تاریخ : January 12, 2006 3:51 AM

نظرات شما:
خاتمی هم بت نيست ! نبود و بتی هم نشکست. پس توقع تافته جدا بافته داشتن ازش و يا چه می دانم رنگ عبايش رو از شکلاتی به فسفوری(!) تغيير دهد و بعد بايتاد وسط جمعيت که برايش هورا کنند و کلاه بفرستند هوا !! حالا که نشد اونجوری باهاش برن جلو.. حداقل اين نوع کاسبی اش عادی است.. نيست؟! همان بخيل مبودن می ارزد به .. بله!
الپر گرامي حضور محترمت عرض كنم كه نه هرگز چون شمايان در ايران مجذوب و مفتون آقاي خاتمي بودم و نه هرگز مانند بعضي ها تف و لعنت كن به ايشان . مدتها پيش به اميد ميلاني گفتم كه تمامي كارهائي كه همين مردم و دانشجويان و روزنامه نگاران كردند متاسفانه كرديتش به جيب خاتمي رفت ورنه او مردي بسيار بسيار معمولي و متوسط بود كه تنها خصلت برگزيده اش شرافتش بود و اين شرافت اوي بيچاره را خودش هم خوب ميدانست كه مرد ميدان وسطي شدن بين مردم ايران و اين آدمخوران دد منش نيست ولي متاسفانه باز هم احساسات بر مردم ما به جاي عقل غلبه كرد و ( البته به همراه كون گشادي جبلي !!!) و بيخود و بي جهت به او اميد بستند !!!!! براي من خاتمي مرد باشرفي است بسيار محافظه كار و تاريخ ايران از او به نيكي ياد خواهد كرد همچنان كه از منتظري و چند آخوند مترقي ديگر . بزرگترين اشتباه حمله كنندگان به خاتمي به نظر من كه از دور به تمامي تصوير نگاه ميكنم اين است كه بخش شرافت او را ديده ولي بخش محافظه كار او را نديده اند و نميخواهند كه باورش كنند بابا جان من شما اين مرد را انتخاب كرديد و به جائي فرستاديد كه دوست نداشت !!! سعي خود را هم كرد ولي وقتي خطري حس كرد ديگر جانش برايش اهميت پيدا كرد مگر تمامي فجايع و جنايات اينان را از نزديك نديد ؟ خوب با خود فكر كرد اينان با هركه كه بخواهند اين كار را ميكنند و من دوست ندارم بميرم والسلام اين عمل اتفاقا واقع گرائي صرف است به هر حال خاتمي هم مانند مثلا دكتر آموزگار كه كلي كارهاي به نفع ايران اون دوره شاه كرد است و همان ارزشي را كه امثال او دارند خواهد داشت .. اگر قرار است كسي مثلا نلسون ماندلاي ما شود گنجي و امير انتظام و زرافشان بسيار بسيار جلو تر و مهمتر براي مردم ايران هستند و شايسته تر . مگه نه ؟ بنابر اين نگران نباش بگذار دو سه روزي هم به مردم حقه بزنند و از نامش استفاده كنند به شما قول ميدهم دوران سو استفاده به پايانش نزديك شده . نانا
مطلب امورز منو هم بخون
4 # سياوش :
دوست من، اگر اون همه شور و شوق و جوان و يير به جاي اين آقاي خاتمي(نه اون آقاي خاتمي) به بز هم راي داده بودنند حداقل شير براي صرف صبجانه تحويل داده بود. بهتره به جاي خاتمي يك بت از خرما درست كنيد تا اگر احيانن گرسنه شديد، بتوان رفع گرسنه‌گي كرد وگرنه از گرسنه‌گي تلف خواهيد شد.
6 # ساحل :
عجباااا!
عجب ... این یادداشت رو بخون علی ... http://deltang.ir/2005/12/blog-post_26.html
الپر عزیز. با موشکافی جالبی که شما و همچنین نظریه - نانا - در این مورد من هم باید بگویم نه به وی و سیاست های وی علاقه داشتم و نه هرگز وی را حمایت کردم. ولی مسیله اینست که خاتمی از ابتدای کار طرز فکرش با سایر ملایان حاکم قدری فرق داشت. میدانست با رشد جمعییتی شدید و بالاخص تعداد زیادی دانشجوی جوان و روشنفکر روبروست که آینده سازان مملکتند و باید حداقل به نوعی این گروه را راضی نگهداشت و تا قدری بدلشان راه رفت ولی هرگز موفق نشد. از همان ابتدا چوب لای چرخ گذاشتن ها شروع شد و مقامات عالیه! با استفاده از جو موجود ، وی را سپر قرار داده و آن کشتار مخالفان و ضرب و شتم را برای نشان دادن قدرت خود آغاز نمودند که وی هرگز نتوانست حتی نامی از آنها یاد کند و از طرفی کیسه های سیری ناپذیر بسیاری از دوستان را نیز پر کرد که بالاخره باید روزی جوابگوی آن باشد . نیم بیشتر مدت زمامداری وی مانند بازرگان به شستشوی کثافتهای سایر ملایان گذشت و بالاخره هم متوجه شد که نه وی و نه صد تا از وی بهتر و بدتر هم قادر به کنترل یا تغییر ماهیت سیستم نیستند و هر کس بیاید همین آش و همین کاسه است. خاتمی محبوب بود ولی در میان جوانان داغ و بی تجربه و منفور بود در میان آزاد اندیشان و از همه بدتر زعمای فاسد زمان. فراموش نکنیم از نظر چرخانندگان واقعی او فقط یک ابزار آرام کننده ملت بود. در مورد او من همیشه مثلی را بکار برده ام که: مهمان چشم مهمان را ندارد و صاحبخانه چشم هیچکدام.
9 # حميد سيدي :
آقا به من هم لينك بده.
افلاطون که در قرن چهارم قبل از ميلاد، در آتن، در يک دموکراسي در حال افول زندگي ميکرد ؛ و امٌا هنوز در آن دموکراسي ، آزادي نقد نيش دار و گزنده، بوسيلهً جواب دادن، و انتقاد کردن معمول بود،ميگويد: حا کم کردن خرد گرائي ، و هوشمندي در سياست، عملي است بس دشوار. در جائيکه سياست هدفش تعريف و تمجيد افکار عمومي باشد،خرد گرائي نميتواند، به موفقيت برسد . بد تر از آن، حکومت کردن، به نفس خود، هوشمندي ، و خرد گرايي حاکمان را به فساد ميکشد، ، و آنها را از راه تعادل و شناخت وا قعيت ها، باز ميدارد.( خصوصأ اينکه حاکمان مستبد، و ما دام العمر باشند و به دروغ ادعا بکنند که از طرف خدا به اين مسئوليت انتخاب شده اند! – تاکيد از نويسنده.) . افلاطون ياد آور ميشود، تنها بر مبناي استعداد ، کا را ئي و مو فقيت دولت ، در با لا بردن سطح شعور و آ گاهي مردم است، که ارزش و ليا قت آن حکومت را ميتوان سنجيد.( بعد از 37 سال سلطنت محمد رضا شاه، و رسيدن ملت« به دروازه هاي تمدن بزرگ محمد رضا شاهي » شعور و آ گاهي مردم ايران ، به آن حٌد از درجه رسيده بود که اکثريت ملت، چهره ً « آيت ا لله » خميني را در ماه جستجو ميکردند، و نمونهً ريش اش را در قران ميافتند! تا کيد از نويسنده) افلا طون اضافه ميکند ، ميگويد، : حاکمان نميتوانند به مردم حکومت بکنند، مگر آنکه، خود مردم شبيه هيئت حا کما ن باشند، مردم حکومت گران ديگري نخواهند داشت ، مگر حکومت گراني که شايسته آنها هستند، اگر در جامعهً حکومت گراني هستند، که فاقد عقل و هو شمندي هستند، براي اينست، که حکومتگران در حقيقت، تصوير واقعي آن جامعه اند،که مخالف هوشمندي و خرد گرائي است.. اگر ما امروز ، تحليل افلاطون را ، به جوامع بشري ،و نوع حکومت هائيکه بر ملتها فرمان روائي ميکنند منتقل بکنيم ، ميبينيم ، که اين تحليل و جهان بيني افلاطون ، اهميت ، و بينش واقع گرانهً خود را ، از دست نداده است
به نظرم دچار توهم خاتمي بزرگ بيني شده ايم!! دوست خوبم كه نظرها و وبلاگت را دوست دارم، غرق يك انسان شدن درست نيست حتي اگر پيامبر باشد. بهتر است به جاي اينكه اسم هاي مشابه را نتيجه ي توطئه بدانيم، اسم و رسم هاي بهتر و جديدتر بسازيم. براي عامه ي مردم خاتمي رفته است دنبال جايگزين بهتر و قوي تر باشيم...
12 # محسن :
سلام. باعث خنده و تعجب شديد. شبيه سازي با نام ِ خاتمي؟!! براي كسب مشروعيت؟! اگر تابحال فكر ميكردم شم سياسي داريد، از اين به بعد بايد تجديد نظر كنم در اين فكر. چطور نام سيد احمد خاتمي تازه الان به گوشتان خورده؟ به اندازه سن شما و بنده، ايشان درس خوانده است، جناب. شايد گزينه بعدي ِ فرصت طلب ها براي كسب مشروعيت، ايشان باشد. البته به نظر بنده ايشان زيرك تر از اين حرفهاست.
با نانا (کامنت 2) موافقم! در مورد کامنت 12 مخسن عزیز فکر کنم این دو تا نوشته به خواندنش بیارزد:
این نوشته ها: (1) (2)
15 # يك جوان ايراني :
خاتمي فرشته نبود.ولي براي من جالب است كه حالا كه رفته مردم اينقدر از او بد ميگويند.البته اين خصلت ماست.اين طور راحت تريم چون او هم دفاعي نمي تواند بكند.ولي نمي دانم چرا هيچ كس از ديگران چيزي نمي گويد,فقط خاتمي....
16 # هيچكس :
عزيزم، چرا بيخود جوش ميزني، چرا توطئه پندار شده اي؟ تشابه اسمي اين آقاي سيد احمد خاتمي حتي زماني كه خاتمي ما وزير ارشاد بود هم گاهي بعضي را به اشتباه مي انداخت. ايشون اون موقع 10-15 سال پيش منبري معروفي بود. من الان ايران نيستم و نميدونم چه خبره در صنف منبري ها. ولي بي انصافي كسي را به جايي نمي رساند. اگر از حرفش بدت مي ياد، يا دو تا بچه شيطون اسم كوچك ننوشته تيتر ميزنند، بگذار كم شيطنت بچه هايي كه بعد از 2 خرداد تيتر جنجالي ميزدند، ميدوني كه تيتر راست لزوما تيتر صادقانه اي نيست، ...
نوشته اي كه با نام خاتمي تا توانستند مشروعيت خريدند ما كه بخيل نيستيم و ... آخه تو سر پيازي يا كون چغندر؟ كس ديگه اي با اسم كس ديگه اي مشروعيت خريده و تو اين وسط چكاره اي؟!!! حسابي خيال برت داشته كه تو هم پخي هستي؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
نوشته اي كه با نام خاتمي تا توانستند مشروعيت خريدند ما كه بخيل نيستيم و ... آخه تو سر پيازي يا كون چغندر؟ كس ديگه اي با اسم كس ديگه اي مشروعيت خريده و تو اين وسط چكاره اي؟!!! حسابي خيال برت داشته كه تو هم پخي هستي؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ajab!!!!!!!!!

هاست و ثبت دومین