پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیر


هفته پيش كه بحث‌هاي بين طرفداران و مخالفان مصباح يزدي به اوج رسيده بود، چند نماينده اصولگرا هم از تريبون مجلس از او دفاع كردند. اما غير از حرفهاي تكراري و كليات ابوالبقا كه او عالم فرزانه‌اي است و دانشمند نادر دوران و فيلسوف اسلامي زمان است و ... از اين قصه‌ها، يكجا يك نماينده به نام حسين نجابت ادعايي عجيب كرد كه براي خود من خيلي سؤال برانگيز شد.

قبلا آقاي خاتمي با اشاره تلويحي به مصباح گفته بود او با انقلابيون ميانه‌اي نداشته و حالا مدعي شده و مي‌خواهد انقلاب را منحرف كند، حالا اين نماينده مجلس هفتمي با سابقه تراشيدن براي مصباح گفته بود او جزو دوازده نفري است كه در دفاع از امام نامه امضا كردند. بعد از چهار روز پيگيري، و در حالي كه حتي از اين برادر هم كه پرسيدم تصور مي‌كرد آن نماينده راست گفته و مصباح در آن زمان با انقلابيون بوده و بعد از آن از مبارزه بريده است، الان به طور مستند پي برده‌ام كه ادعاي اين نماينده اصولگرا از اساس دروغ است.

ماجرا از اين قرار است كه بعد از فوت آيت الله محسن حكيم كه مرجع تقليد اجماعي شيعيان بود، بحث درباره مرجع بعدي شروع مي‌شود و با تلاش‌هاي رژيم شاه از يك طرف و مخالفين مذهبي رژيم از طرف ديگر، كار بالا مي‌گيرد. رژيم سعي مي‌كند افرادي مثل آيت الله شريعتمداري يا خويي را مطرح كند و سطح امام خميني را پايين‌تر از مرجعيت جلوه دهد تا با توجه به سابقه اختلافاتي كه بين ايشان و رژيم وجود داشته، ياران خميني قدرت نگيرند.

در اين مقطع، نامه‌اي به ابتكار آيت الله منتظري و آيت الله رباني شيرازي تهيه مي‌شود كه اين دو نفر و ده تن ديگر از علماي قم (كه در نهايت به نامه 12 نفره علما معروف مي‌شود) به همراه سه تن از علماي شيعه خارج از كشور پاي آن را امضا مي‌كنند. متن كامل آن نامه، اسامي امضاكنندگان و توضيحي كه هريك در پاي امضاي خود آورده‌اند، در كتاب «بررسي و تحليلي از نهضت امام خميني» نوشته سيد حميد روحاني، جلد اول، صص 67-76 آمده است. اين نامه، علاوه بر تعيين مرجعيت، به خصوص از اين جهت در تاريخ انقلاب حائز اهميت شده كه در متن آن تلويحا به تلاش‌هاي رژيم براي كنار راندن امام اشاره و بر نقش او در رهبري مبارزات تأكيد مي‌كند.

اسامي اين افراد كه از حوزه علميه قم به تأييد مرجعيت آيت الله خميني مي‌پردازند، به شرح زير است:
1- حسينعلي منتظري
2- رباني شيرازي
3- محمد موحدي فاضل (لنكراني)
4- حسين نوري (همداني)
5- نعمت الله صالحي (نجف آبادي)
6- احمد جنتي
7- ابوالقاسم خزعلي
8- يحيي انصاري شيرازي
9- علي مشكيني
10- غلامرضا صلواتي
11- محمد شاه آبادي
12- ابراهيم اميني
و علاوه بر اينها امضاي محمد شريعت اصفهاني (پاكستان)، طالب جوهري (پاكستان) و محمد مصطفي جوهر (هندوستان) نيز پاي اين نامه آمده است.

همانطور كه مي‌بينيد نام مصباح يزدي در اين ليست نيست و او علاوه بر اينكه با نيروهاي مبارز سياسي نزديكي زيادي نداشته، اساسا در حد و اندازه اين هم نبوده كه بخواهد مرجعيت كسي را تأييد كند.

بررسي‌هاي بيشترم به اين نتيجه رسيد كه محمدتقي مصباح يزدي در بين تمام نامه‌ها و اطلاعيه‌هاي سالهاي 41 تا 43 كه هر روز يك اختلاف جديد بين حوزه قم با رژيم شاه پيش مي‌آمد، تنها پاي دو نامه را امضا كرده كه آن هم خطاب به رئيس دولت و حاوي درخواست آزادي زندانيان سياسي است، نه هيچ انتقادي از كل رژيم يا خداي‌نكرده! مخالفت با آن.

براي خود من كه خيلي عجيب بود چرا اينهمه روحانيون اصلاح طلب به ابراز عقيده يك نفر (محسن غرويان) با تندي واكنش نشان داده بودند تا جايي كه گاهي نزديك بود آزادي و حق بيان او هم مخدوش شود، اما در مورد اين كذب محض و تحريف آشكار تاريخ انقلاب اسلامي سكوت كرده‌اند؛ آن وقت من جوان بيست و چند ساله كه بابايم هم آن موقع به سن بلوغ نرسيده بوده، بايد حقيقت تاريخ را پيدا و مطرح و از آن دفاع كنم.

به هرحال ديديد كه نماينده اصولگراي مجلس هفتم براي تطهير مصباح يزدي چطور به تحريف تاريخ پرداخته است. حالا بايد ببينيم آيا حداد عادل و مجلس هفتمي‌ها يك اصولگراي واقعي هستند و جرأت دارند اين خطاي آشكار و نسبت نادرست را از همان تريبون مجلس اصلاح كنند يا خير.

توضیح تکمیلی: ماجرای این نامه در بعضی از روایت های تاریخی با تلاشی که بعضی از علما برای نجات امام از اعدام کردند، اشتباه شده. اما تا جایی که من بررسی کرده ام، این درست نیست و این دو با هم مرتبط نیستند. تاریخ این نامه که من ذکر کرده ام به همان مقطع زمانی بعد از فوت آیت الله حکیم برمی گردد و موضوعش سیاسی نیست. موضوع اعدام هم این است که طبق قانون شاه نمی توانست یک مرجع تقلید را اعدام کند. برای همین، مراجع وقت (دقت کنید: مراجع، نه علمای پایین تر) یعنی کسانی مثل شریعتمداری، شاهرودی، خویی و ... به شاه تلگراف می زنند که فلانی را آزاد کند و او مرجع است، که جلوی اعدام امام گرفته می شد و دستگاه بعد از یک دوره آزادی کوتاه، امام را تبعید می کند.

TrackBack URL for this entry:
http://30morgh.org/cgi-bin/mt52/mt-tb.cgi/578
نظرات شما:
1 # رهگذر بي نشان :
دمت گرم..جلوي اين مصباح را نگيرين دو سال ديگه شده مقام معظم رهبري...فقط خدا كنه يه مرد پيدا بشه كذب اين مطلبو تو مجلس داد بزنه...
بیکاری برایت مفید بوده است، به یک دردی می خوری. آن بالا شعارت را عوض کن بنویس "افشا می کنم"
سلام. الپر جان چه انتظاراتی داری اون آقای محترم داره دور بر می داره برای اداره مملکت بعد فکر می کنی توی این مجلس کسی جرات بکنه جلوش در بیاد؟
سلام بسیار به موقع بود به نظرم اصول گرایان تاریخ سازی روهم خوب بلد هستن .ولی یه مشکل کوجک داران وآن زنده بودن نسل اول انقلاب است !ودرضمن فکر کنم مصباح باید آرزوی رهبر شدن را به گور ببره.
دو روزه كه سوال من هم همينه. اما شما ابتكار عمل رو گرفتي به دست!
1-جاي فضيلت و رذيلت وقتي عوض بشه همينه ديگه!(چه قلمبه بود!!) 2-تبادل لينك ما رو كه قبول نكردي...حداقل يه سر ميزدي به اين بلاگر داغون 3-يه سوال دارم كه جوابش رو فقط يه بلاگر معروف ميتونه بهم بده (مثل تو) ولي با اينكه با معروف ترين بلاگر ايران رابطه نزديكي دارم ولي به جز اون با كسي آشنايي ندارم...البته از او هم نمي تونم بپرسم و گرنه تا به حال پرسيده بودم ديگه!
the waters are too troubled- even more than before- it's high time to go fishing
8 # m :
به نام خدا این یک نامه است. یک نامه دیگری هم هست که هنگام دستگیری رهبر فقید انقلاب جمع شده و در آن عده ای امضا کرده اند که ایشان مجتهدند و لذا چون به تشخیص اجتهادی عمل کرده اند، نباید مورد تعقیب قرارگیرند. این نامه برای جلوگیری از خطر اعدام ایشان تحریر شده بود. آن را هم چک کن.
ولی یه فکر عاجل باید برای این شاهکار کرد . داره دردسر میشه ها ! ببینید کی گفتم . این نابغه ...ساح داره نقشه میکشه برای بالاترین مقام کشور .
10 # سياوش :
آقاجان مارادونا را ول کن استاد اسدی را بچسب . شما اصلا خود این آقای نجابت و سوابق ارتباطاط و عملکرد ایشان را یک پرس و جویی بفرما . مختصر چیزهایی دستگیرت میشود
يك كار خوب ديگر از الپر. درباره پست قبلي هم داداشي الپر "زندگي" را بچسب با تمامي "ابعادش" ! فعلا "نفر" را بكنيد "دو نفر" كه بهتر ميشه "نوع" بود... از ما گفتن و از تو عمل كردن ؛)
12 # رضا :
آلپر عزيز! همه حرفهات درست. ولی جان عزيزت بگو ببينم: تو می پذيری که آقای خمينی به جمهوری اعتقاد داشت؟ مصباح هر مزخرف و چرت و پرتی که می گويد در اين مورد حق دارد که امام به جمهوری اعتقاد نداشت. البته می بينم که تو هم يه جورايی از کنار اين مبحث رد شدی و زير سيبيلی رد کردی. به نظرم تو هم در اين مورد با مصباح همعقيده هستی. يا نه؟!
الپر بخدا موضوعه هندونه و این حرفا نیست! خیلی دمت گرمه! تو رو خدا مراقب باش!
14 # ziba :
bebakhshid farsi nemitavanam benevisam,majaraye marjae taghlid shodane khomeyni va emzahaye aan list aan nist ke dar ketabe morede eshareh neveshte shode ,khomeyni ra barayenejat az eedam mojtahed elam kardand chon tebghe ghanoune zamane padeshah mojtahed ra nemitavanestand eedam konand,dar haghighat aan aghayani ke emzayeshan amade be ou zendegiye dobare dadand,lotfan dar tahghighatetan donbale manabeeh ghabele etemad beravid baraye radde yek dorough shoma sahvan doroughi digar ra montaghel nemoudeid.....dar bareye anche man arz kardam mitavanid tahghigh konid.ba ehteram
ببين علي جان اينو بخاطر داشته باش معمولا تاريخ اونجوريكه نويسنده مي خواد نوشته ميشه نه اونجوري كه اتفاق افتاده تعريف تاريخ هم بار اول نيست كه تو ايران رخ داده
16 # احمد :
آقاي الپر. جمهوريت نظام از همان اوائل انقلاب در زماني که آقاي خميني سالم و سرحال رهبري انقلاب را داشتند شروع شد گروه هاي فشار ، چماقداران،هر تجمع و يا مخالفت مسالمت آميزي را با شعار حزب فقط حزب الله رهبر فقط روح الله سرکوب مي کردند و ايشان تاييد مي کردند و يا سکوت. شما روزنامه نگار هستيد به خوبي ميدانيد که روزنامه آيندگان ، پيغام امروز و .. و با چه دلايل واهي در اوايل انقلاب تاراج و بسته شدند. از غير خودي شروع شد و حالا گريبان گير خودي ها شده است.
17 # علامه حلي :
مصباح منتظري آينده ي نظام است. يعني دقيقا همان راه را خواهد رفت. جلو زدن از جلودار يعني حذف در اين نظام... خيلي نبايد نگران او و طرفدارانش بود.
18 # سياوش :
الير جان، من كاري به اين يادداشت ندارم كه منظور از آن اين باشد كه فردا در انتخابات خبرگان به مردم بگيد كه به جاي اين آيت‌الله به آن آيت‌الله نشان راي دهند، بلكه مي‌خواستم در مورد مطلب قبلي يعني"هوايي يك احتمال" نظري بدم كه اين هوايي شدن شما ناشي از دو بالي است كه فرشته‌گان با خود به هم‌راه دارنند. من هم اگر جاي شما بودم با داشتن اين بال‌ها، اين ديگرون را از بالا مانند خر، گاو و خوك مي‌ديدم.
البته گمانم بسیاری از مدتها قبل به این نکنه توجه داشته اند بخصوص از زمانی که مصباح به عنوان سخنران قبل از خطبه ها شروع به دم در آوردن کرده بود
سلام و متاسفم! 1 - جواب كسي كه سوالات و يا شبهاتي را مطرح مي‌كند بايد چطور داد؟! با سند و مدرك يا تنها به او انگ زد يا واقعيت‌هايي غير از پرداختن به آن موضوع را مطرح كرد. تو خود اين كار را مي‌پسندي؟ 2 - يادداشتي نوشتم در اين باره و از زاويه‌ي نگاه خودم به سوالات دهگانه‌ي غرويان پاسخ دادم كه البته تنها تاكيدم دوري از احساسات و وام گرفتن از اسناد بود هر چند حتما ناقص است اما خواندنش را توصيه مي‌كنم. 3 - امروز به دو نظر از امام بر خوردم، بخوان و نظرت را برايم بنويس: «حفظ جمهوري اسلامي از حفظ يك نفر ولو امام عصر باشد اهميتش بيشتر است.» و «در جمهوري اسلامي جز در مواردي نادر كه اسلام و حيثيت نظام در خطر باشد، آن هم با تشخيص موضوع از طرف كارشناسان دانا، هيچ كس نمي‌تواند راي خود را بر ديگري تحميل كند و خدا آن روز را هم نياورد.» پيروز باشيد
21 # ye nafar :
جا داشت یکی از این دوستان اصلاح طلب سابق و مصلحت طلب ! حال از این مدافع سرسخت استاد بزرگوار! ممد تقی گیوه چی(آره این فامیلی اصلیشه) می پرسیدن که جناب استاد که برای مقابله با لیبرالیسم و سکولاریسم حلق مبارک! رو ... می دهند حالا چرا برای سخنان علمی! شاکرد متقلب ،حضرت حجت الاسلام و المسلمین ! غرویان دادشون از انحراف علنی این به اصطلاح جمهوری اسلامی حتی در عنوان در نمی آید نه اینکه جناب غرویان و جناب نماینده ملت"مصباح" حدیث نا مستقیم خود این از دین بی خبران دین ساز را می خوانند
تاريخ و مدرسه پرورش قاتلان--- شکرخدا را که سرانجام کسانی مثل آقای کروبی پا جلو گذاشتند و شمه ای از تاريخ مبارزات!! آيت الله مصباح را برای مردم بويژه نسل جوان بازگو کردند و از توطئه ارتجاع و خرافه بر عليه کشور تا حدی سخن گفتند. نکات زير قابل تامل است: ۱) آيت الله مصباح که خودش و جريانش چنين بر عليه مبارزات آيت الله خمينی بوده است، چطور مزورانه از اسم او استفاده و ادعا می کنند برای انقلاب سیصد هزار شهيد داده اند و آماده اند تا پانصد هزار نفر را هم بکشند و انقلاب را واگذار نکنند! اگر جلوی اين ها گرفته نشود بايد منتظر راه افتادن حمام خون در کشور بود!!! ۲) يکی از مصاحبه های قديمی تر دکتر سروش را اخيرا می خواندم که گفته اند: اعضای انجمن ضد بهايی يکی از کارهای که در آن مهارت ويژه دارند، نفوذ در تشکيلات مخالف است! حال می توان حدس زد عمق نفوذ اين ها را در نهاد های مختلف کشور و همچنين احتمال بالای نفوذ سازمان طرف ديگر و بالطبع سازمان های جاسوسی خارجی را در تشکيلات اين ها... و نهادهای کشور... ۳) اگر به تمام خشونت های بعد از انقلاب- از اعدام ها گرفته تا شکنجه ها و سرکوب انديشه ها و فراری دادن مغز ها و کارهای مشابه ديگر- دقيق شويم، جايی نيست که نتوان رد پای شاگردان مدرسه قاتل پرور و پيروان فلسفه ی «نصرت باالرعب» آيت الله مصباح را نديد! «سربازان امام زمان» ضد بهايی هم که جای خود را دارند. سران کشورهای غربی هم که آشکارا به قتل عام های بعد ار انقلاب بی توجهی نشان دادند. زيرا برای حتی خوب هايشان، رسيدن بلوک کمونيست به آب های خليج فارس و کنترل اقيانوس نفت منطقه، هميشه يک کابوس بود. بدهايشان هم که معلوم است. منافع ملی شان را يک عده افراد فناتيکِ کودن- که هر جور بخواهند می توانند می بچرخانندنشان -بهتر از دموکرات های ملی و تحصيل کرده های وطنخواه ايرانی تامين می کردند. به همان دليلی که آمريکا در افغانستان ميلياردها دلار در اختيار هر گروه مذهبی قرارمی داد. ماموران «سيا» هم در اردوگاه های آن ها درس قرآن و جهاد به جهادگران می دادند. شايد ما هرگز به اين اسرار تاريخی دست پيدا نکنيم. ولی از آن طرف هم اگر عدالتی در دستگاه آفرينش هست، سر انجام پرده از بخشی از اين نگفته های چندش آور تاريخ برداشته خواهد شد! ۴) افرادی از جناح راست چون آقای احمد توکلی در يک اقدام آشکارِ ماست مالی، اين گونه توطئه های حساب شده برای رسميت دادن بيشتر به ديکتاتوری را، در حد اظهار نظر يک شهروند کاهش دادند. اگر ايشان از نفوذی ها- که ما از اسم تک تک آن ها خبر نداريم- چيزی نمی دانند، می توان در هيئت وزيران، دادگاه ها، سپاه، و ساير ارگان ها- چهره های غير مخفی آنها و چه بلا ها که سر اين مردم نياورند را بخوبی رد يابی کرد! ۵) باورهای شخصی افراد (حتی خرافه) قابل احترام است. اما سخنان کسی را که همه ی آموزش هايش خشونت است- و در نتيجه همه دست پروردگانش بدترين نمونه های خشونت های بيرحمانه و ضد بشری هستند- نمی توان يک اظهار نظر فردی جا زد. ۶) اين همه شاگردان مرحوم آيت الله خمينی روز بروز حذف شدند! حتی پاره تنش آيت الله منتظری مورد بی حرمتی و آماج بدترين و ناجوانمردانه ترين تهمت ها قرار گرفت. اما اين آقايان روز بروز کنترل کشور را بيشتر و بيشتردر دست گرفتند. آيا اين پروسه سئوال برانگيز نيست؟؟ ۷) از منظر فردی هم چرا بايد يک روحانی برای رسيدن به اهداف شومش اين قدر دروغگو و شياد باشد؟ از خواب ديدن ها و دروغ به امام زمان بستن و ساير شيادی های نور و دستخط و سگ و... که همه کارهای سازمان يافته اين جريان می باشد. ۸) در پايان به آقای کروبی و ساير روحانيون و شخصيت های وطنخواه پيرو آيت الله خمينی بايد يادآور شد که اينگونه اقدامات توضيحی لازم است اما کافی نيست. تا در کشور دمکراسی پا نگيرد و همه ی آحاد ملت بطور مساوی در سرنوشت شان و آينده وطنشان در گير نشوند، هر شياد وطن فروش و جاهل و بيرحمی می تواند بدترين ضربه ها را به کشور بزند. حاصلش هم چيزی جز فقر و عقب ماندگی و فحشا و روسپيگری ( آن هم در سن سيزده سالگی) و شرمساری تاريخی کنونی نخواهد بود. حالا هر کس می خواهد در عالم خيال آن را ام القرای جهان اسلام بداند...خب بداند، با پرروگری می توان هر ادعايی کرد!!
با سلام و درود در سال 1357 انقلابیون به رهبری امام خمینی جشن نیمه شعبان را بعنوان همدردی با شهدا تحریم کردند ،ولی تنها کسی که در قم بر خلاف امام یا حتی با لجاجت جشن گرفت مصباح یزدی بود. پاینده باشید
قبض و بسط سينما و نقش دكتر معين(یاد داشتی یاد آور روزهای انتخابات) بخوانيد م بينديشيم آيا در انتخاب احمدی نژاد ره به خطا برديم يا او در انتخاب مشاورانش؟ آقای احمدی نژاد بيداريد؟ اينها با آينده ی سينما چه خواهند کرد؟
امروز، روز شهادت است... امروز، فرزند راستين محمد صلي‏الله‏عليه‏وآله در بقيع غمگين و سكوت‏زده آرام مي‏گيرد... امروز پنجمين نور فروزان كهكشان حقيقت و عشق، از پشت كوه‏هاي زميني به عرش مي‏رود تا عالمي را سرشار اشك و آه كند... بقيع، ميهمان فرزند زين‏العابدين است... خاك سرزمين غريب بقيع را بايد سرمه چشمان گنه‏كارمان كنيم... بقيع همان است كه وحشيان وهابي، بر سرش ريختند و براي اثبات دوزخي بودنشان، تنها توانستند قبه‏هاي آن را ويران كنند... خائنان حرم امن الاهي هم زير فشار وهابي‏هاي جمودزده و بي‏عقل، حتي از نزديك‏شدت شيعيان به قبرهاي امامان خويش هم در هراسند... بگذريم... با آمدنش ديار وحي و عصمت بار ديگر فتح مي‏شود تا جاي پاي هيچ مشركي بر حرم امن الاهي سايه نيفكند... دعا فراموش نشود... ياعلي
سلام الپر. شما كه مارو يادتون نمي ياد . ما از بچه هاي ستاد نسيميم. انقدر زدن تو سرمون كه آخر مجبور شديم براي خودمون يك هفته نامه الكترونيكي بزنيم درباره همه چي بنويسيم غير از سياست. شما راجع به سياست بنويس ما رو هم در ياب. هفته نامه ما رو ببين نظرت رو هم بگو شايد به ادامه دادن اميدوار بشيم. يا علي
27 # فرشاد :
خطر اعدام خميني؟ شوخي مي‌كني؟ مثل اينكه شناخت خيلي كمي از تاريخ داري كه تصور مي‌كني شاه خيال اعدام خميني رو داشته
28 # محمد :
ببین جانم،‌تا وقتی که هی حرف به ریش آقای خمینی می‌بندند و کسی نمی‌تواند بگوید ممکن است خمینی اشتباه کرده باشد و اگر بگوید چوب در آستینش فرو می‌کنند اوضاع همین است. حالا هم فکر نکن با این افشاگری مردم از مصباح می‌ترسند. برعکس به نظر من اگر همین طوری پیش بره و اصلاح‌طلبان به این نکته تکیه کنند که مصباح با خمینی مخالف بوده و انقلاب رو قبول نداشته در صورت نامزدی در هر انتخاباتی بالاترین رای رو میاره. میگی نه صبر کن می‌بینیم. یادمون نره که رای ۲ خرداد ۷۶ رای به خاتمی نبود و رای مخالف به رویه حاکم بود. ولی اصلاح‌طلبان اون رو به اشتباه تفسیر و نتیجه هم که همه میدانیم چه شد.
همشه كساني به زدودن ايده هاي دوران انقلاب همت گمارده اند كه با آن سر عناد داشته اند. اكنون خميني زدايي با نام خميني از طرف كسي پيگيري مي شود كه نمي تواند از سابقه ي مبارزاتي اش چيزي بگويد. نكته ي ديگر اين كه شكل حكومت نبايد موافق اسلام باشد. كه مصباح عوضي فهميده است. مهم اين است كه مخالف اسلام نباشد. آخوند خراساني و ملاي اصفهاني كه به مشروطه راي دادند و مصباح در مقابل آن بزرگان چيزي نيست مشروطه را مخالف دين نيافتند. پس آن قالب را پذيرفتند. ولي قالب ولايت فقيه را نپذيرفتند. مدرس اين قالب را نمي پذيرفت چون براي دين با خطر همراه مي دانست ولي مشروطه و جمهوري براي دين خطرزا نيستند. مصباح مشكلش دين نيست. چيز ديگري است
حسين جان لينك بدي ممنون مي شم
سلام آقاي آلپر ! وقتي نجابت در تريبون مجلس داشت از مصباح حمايت مي كرد و توكلي و بقيه آبادگران هم صف كشيده بودند براي سخنراني يكي از خبرنگارها در گوشم گفت : آبادگران رهبرش را هم مشخص كرد !
32 # حميد :
سلام آقاي روح. من از بچه هاي مشاركت كاشان بودم. واقعا از شما گله مندم كخ رفتيد داريد براي هاشمي كار ميكنيد. خجالت بكشيد. شما چطور مي توانيد به صوزت عبدي ، گنجي ، آقاجري و.... ديگران نگاه كنيد؟ شما دو رو هستيد و متاسفم . شما ها به آرمان يك ملت خيانت كرديد. و حالا به دريوزگي افتاديد. من اين پيام را براي همه دوستانتان مي فرستم تا بدانند شما چه جور هستيد.
33 # اوشگول :
global-army neveshte ke amrika dare tarhy ro azmayesh mykoneh ke ba oon be jaye zadane havapeyma motoresh ro ba ferestadane moje shadyd e meghnatysy ke az taryghe khode radare foroodgah mokhabere myshe motor va barghe havapeyma ha ro az kar myndaze. by dalyl nyst ke har do ta havapeymaye akhyr nazdyke foroodgaah va be khatere az kar oftadane motor soghoot kardan
34 # بی نام :
سلام . بسیار متاسفم برای شما که دست از تخریب افرادی چون آیت الله مصباح برنمی دارید.
35 # غريبه :
من هم واقعا براي اينها متاسفم . نمي دانم شخصيت هاي برجسته اي همچون آقاي مصباح چه هيزم تري به اينها فروخته اند كه اينگونه عليهشان مي نوسند . مگر مقام معظم رهبري نگفت كه ايشان شهيد مطهري زمان ما هستند . ديگر چه تعريفي از اين بالاتر مي خواهيد داشته باشد . هر چند شما ها رهبر عزيزمان را هم قبول نداريد . همين كروبي و خاتمي هم كه سنگشان را به سينه مي زنيد براي اين است كه آن ساده دلان را در مقابل اين بزرگان بشورانيد و خودتان از اين آب گل آلود ماهي بگيريد . اين را همه ميدانند كه شما ها نه مي خواهيد از تاك نشان باشد و نه از تاك نشان ، نشان . مي سوزيد چون دستتان از خيلي چيزها كوتاه شده است . با هر آن كه سخن از اسلام ناب بگويد و از كلامش عطر خدا پراكنده شود مخالفيد و خودتان كه دهان مي گشاييد تعفن سخنان بويناكتان همه را مي آزارد . دم از نبودن آزادي بيان مي زنيد و حال آن كه در بيان آزاديد . به جاي آن كه سخني بگوييد كه خدا خوشش بيايد ،حرف ها و تهمت هايي به مردان خدا مي زنيد كه فقط دشمنان خدا شاد مي شوند . شما در زمره هماناني هستيد كه قرآن مي فرمايد : وَإِذَا لَقُواْ الَّذِينَ آمَنُواْ قَالُواْ آمَنَّا وَإِذَا خَلَوْاْ إِلَى شَيَاطِينِهِمْ قَالُواْ إِنَّا مَعَكْمْ إِنَّمَا نَحْنُ مُسْتَهْزِئُونَ [البقرة : 14] ولي بدانيد كه خدا رهايتان نمي كند . با حكومتي در نيفتيد كه صاحبش امام زمان است و امانتداراني صادق دارد . اگر سخني يا گله اي داريد به صاحبش بگوييد . اگر به كار مصباح يزدي نقدي داريد برويد به خودش بگوييد و جوابش را هم بشنويد. آمده ايد ينگه دنيا نشته ايد در اتاق هايتان با انديشه اي تيره تان خود مي بافيد ، شايعه مي سازيد و بعد محكوم مي كنيد و بعد هم كي بود كي بود ، من نبودم !! خجالت هم خوب چيزي است . اما حيف كه برخي از مخلوقات خدا از آن بي بهره اند .
من هم واقعا براي اينها متاسفم . نمي دانم شخصيت هاي برجسته اي همچون آقاي مصباح چه هيزم تري به اينها فروخته اند كه اينگونه عليهشان مي نوسند . مگر مقام معظم رهبري نگفت كه ايشان شهيد مطهري زمان ما هستند . ديگر چه تعريفي از اين بالاتر مي خواهيد داشته باشد . هر چند شما ها رهبر عزيزمان را هم قبول نداريد . همين كروبي و خاتمي هم كه سنگشان را به سينه مي زنيد براي اين است كه آن ساده دلان را در مقابل اين بزرگان بشورانيد و خودتان از اين آب گل آلود ماهي بگيريد . اين را همه ميدانند كه شما ها نه مي خواهيد از تاك نشان باشد و نه از تاك نشان ، نشان . مي سوزيد چون دستتان از خيلي چيزها كوتاه شده است . با هر آن كه سخن از اسلام ناب بگويد و از كلامش عطر خدا پراكنده شود مخالفيد و خودتان كه دهان مي گشاييد تعفن سخنان بويناكتان همه را مي آزارد . دم از نبودن آزادي بيان مي زنيد و حال آن كه در بيان آزاديد . به جاي آن كه سخني بگوييد كه خدا خوشش بيايد ،حرف ها و تهمت هايي به مردان خدا مي زنيد كه فقط دشمنان خدا شاد مي شوند . شما در زمره هماناني هستيد كه قرآن مي فرمايد : وَإِذَا لَقُواْ الَّذِينَ آمَنُواْ قَالُواْ آمَنَّا وَإِذَا خَلَوْاْ إِلَى شَيَاطِينِهِمْ قَالُواْ إِنَّا مَعَكْمْ إِنَّمَا نَحْنُ مُسْتَهْزِئُونَ [البقرة : 14] ولي بدانيد كه خدا رهايتان نمي كند . با حكومتي در نيفتيد كه صاحبش امام زمان است و امانتداراني صادق دارد . اگر سخني يا گله اي داريد به صاحبش بگوييد . اگر به كار مصباح يزدي نقدي داريد برويد به خودش بگوييد و جوابش را هم بشنويد. آمده ايد ينگه دنيا نشته ايد در اتاق هايتان با انديشه اي تيره تان خود مي بافيد ، شايعه مي سازيد و بعد محكوم مي كنيد و بعد هم كي بود كي بود ، من نبودم !! خجالت هم خوب چيزي است . اما حيف كه برخي از مخلوقات خدا از آن بي بهره اند .

هاست و ثبت دومین