پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیریک ایمیل برایم رسید که همزمان به دهها نفر دیگر هم فرستاده شده بود. با بی‌حوصلگی از اینکه نکند مثل بقیه ایمیل‌های اسپم‌وار سیاسی گروه‌های چندنفره اپوزیسیون باشد، سرسری خواندمش. یک متن پینگلیش بود که یک کتاب الکترونیک را معرفی کرده بود که توسط انتشاراتی به نام "بنیاد کتابهای سوخته ایران" منتشر شده بود. ظاهرا قصدشان احیای یکسری آثار فرهنگی کشورمان است که از تیغ سانسور آن رژیم یا این نظام سالم نگذشته بوده. اما تا فایل PDF ضمیمه را باز نکردم، نفهمیدم که با چه چیزی طرف هستم: دیوان اشعار طاهره قره العین!

باز کردم و خواندم و خواندم، و چه دلنشین بود خواندن اشعاری که سازش کوک دل بود و آشنای ذهن. قبلا جایی تکه‌ای از این شعر را خوانده بودم، اما وقتی زیادی ذوق کردم که دیدم چند شعر دیگر هم بر همین وزن و آهنگ در این دیوان وجود دارد. [درباره طاهره قره العین بیشتر بدانید] البته از این حرف و حدیث ها که شعر مال این است یا آن، درباره این اشعار هم وجود دارد. اما گوینده مهم نیست، شور شعر مهم است که هست. اگر اهل ذوق هستید، بسم الله:

لمعات وجهک اشرقت، وشعاع طلعتک اعتلا
زچه رو "الست بربکم" نزنی، بزن که بلی بلی

به جواب طبل الست او، ز ولا چو کوس بلا زدم
همه خیمه زد به در دلم، سپه غم و حشم بلا

من و عشق آن مه خوبرو، که چو زد صلای بلا بر او
به نشاط و قهقهه شد فرو، که: انا الشهید بکربلا

چو شنید ناله برگ من، پی ساز من شد و برگ من
فمشی الی مهر ولا و بکی علی مجلجلا

چه شود که آتش حیرتی زنی‌ام به قله طور دل
فسککته و دککته متدکدکا متزلزلا

پی خوان دعوت عشق او همه شب ز خیل کروبیان
رسد این صفیر مهیمنی، که: گروه غم زده الصلا

تو که فلس ماهی حیرتی چه زنی ز بحر وجود دم
بنشین چو طاهره دم به دم بشنو خروش نهنگ لا


پ.ن. براي من حساسيت‌هاي حاكميت در مورد يك شاعر اصلا مهم نيست. لطفا براي تذكر دادن به من، به خودتان زحمت ندهيد.
TrackBack URL for this entry:
http://30morgh.org/cgi-bin/mt52/mt-tb.cgi/800
نظرات شما:
1 # گنجي :
لطفا در صورت امكان فايل مربوط به ديوان را براي من ارسال نماييد.
2 # گنجي :
لطفا در صورت امكان فايل مربوط به ديوان را براي من ارسال نماييد.
3 # گنجي :
لطفا در صورت امكان فايل مربوط به ديوان را براي من ارسال نماييد.
4 # گنجي :
لط به ديوان را براي فا در صورت امكان فايل مربوطمن ارسال نماييد.
5 # سعيد :
علي جان نسبت به سمپاتي نشان دادن به برخخي از اشخاص تاريخي احتياط بيشتري داشته باش.
6 # پدرام :
علي جان اين خانمه كه گفتي بدجور خط قرمزه حاكميته حواستو جمع كن
7 # رضوان :
مرداد به معني مرگ ونيستي هست يعني انچه الان درپي انند پسنديده تروصحيح انست كه بنويسيم وبگوئيم (( امردادماه )) ياعلي مدد
8 # رضوان :
مرداد به معني مرگ ونيستي هست يعني انچه الان درپي انند پسنديده تروصحيح انست كه بنويسيم وبگوئيم (( امردادماه )) ياعلي مدد
9 # يه خواننده الپر :
گروه‌های چندنفره اپوزیسیون ؟ خوب مي نوشتي گروهک ها. يه جمعه سري به گورستان خاوران بزن و ازگور هاي جمعي زندانيان سياسي که جمهوري اسلامي هم آن ها را وابسته گروهک ها ناميد و قتل عام کرد ديداري کن. رهبران و اعضاء و هواداران ساز مان هاي سياسي فتل عام شدند و برخي هم مجبور به ترک ايران . علت در نظامي است که روشنفکرش تصادفي و توسط اميل به کشف طاهر قراةلعين مي رسد. چقدر انسان بي گناه فقط به صرف بهايي بودن زنداني يا اعدام و يا آوار خارج کشور شده اند. همين چندي پيش 54 نفر سواد آموز به کودکان خياباني به اتهام بهايي بودن و ارتباط با بهائيان در شيراز دستگير شدند.
10 # يه خواننده الپر :
همين کامنت هاي شماره 5 و 6 گوياي چگونگي نظام جمهوري اسلامي است.
11 # ياشار :
salam agha ye soal daram adrese saite aghaye behnood avaz shode bebakhshid ke bi rabt bood vali joone jadet javab bede
سلام! اي مشاركتي نامرد! خوبي؟! بابا موضوعي كه من نوشتم درست عكس اين عنواني است كه تو بهش لينك دادي! يه ذره تقوا داشته باش!
قبلاً فکر میکردم تراشیدی...پرستیدی...شکستی. اما با این چند پست اخیر به این نتیجه رسیدم که تراشیدی...پرستیدی. اما تا شکستن خیلی مونده
14 # محمدی :
سلام. گفتی ایمیل های اپوزیسیون چند نفره .هفته گذشته همین حضرات باز ایمیل فرستاده بودند. جبهه نجات ملی ایران! یک بابای بیکار مثلا زرتشتی بود ! به قول ابراهیم نبوی اپوزیسیون خارج از کشور ایران واقعا تو دنیا نظیر نداره! فسیل به تمام معنا.در رابطه با حساسیتهای حاکمیت هم که دیگر باید بی خیال شد. نمی دانم هفته گذشته برنامه کوله پشتی را نگاه می کردی یا نه؟فرزاد حسنی از دکتر ضیائی پرسید مهمترین نظریه ملاصدرا چیه؟ گفت معاد .وقتی حسنی ازش خواست توضیح بدهد طرف گفت به خط قرمز رسیده ایم! باورت می شود در این مملکت طاهره قره العین که هیچی ملاصدرا هم سانسور می شود. بعد من خودم حساس شده بودم رفتم از اینترنت نگاه کردم دیدم جناب دکترحق داشت چیزی نگوید .از جانش که سیر نشده بود!
15 # جواد :
شماره ۹...کم عقلی چکنم ٬اگر دادگاهی برای انها که میگویی کشتار شدند میتوانست بر پا گردد این غول امریکا و اروپا تا حالا صد بار بر قرار میکردند٬مگه در انگلستان سفیر ایران در ارژانتین را نگرفتند و وقتی قاضی دادگاه دید دادستان هر چه ای میل و روزنامه های امریکا و اروپا نوشته بودند اسناد کرده و استناد بان بمب گزاری...بدادستان گفت کجا دانشنامه گرفته ایی در زنگبار!؟حالا دیگه بس کنید رفتید با سربازهای صدام علیه ایران جنگیدیدو تازه باسم ازاد کردن ایران با اینکه رامز فلد انروز با صدام بود و شما اما دادگاه این حرفها را نمیپسندد
بسم الله . من اين شاعر را نمي شناسم .اما براي تو چه چيزي مهم است ؟ نظام و انقلاب كه برايت مهم نيستو براي من هم مهم نيست كه برايت مهم هست يا نه، اما حساسيت خدا چطور ؟ حضرت امام خميني : مي گويد من قانون را قبول ندارم. تو غلط مي كني. قانون تو را قبول ندارد. ( صحيفه نور )
هر كس طاقت ديدن جنايتهاي صهيونيصتها را دارد ببيند http://fromisrael2lebanon.info/
18 # يه خواننده الپر :
ابوذر قا ئم خودش مي گه شاعر رو نمي شناسه و بعد موضوع رو به نظام و انقلاب و حساسيت خدا و قانون و خميني ربط داده . همش به خاطر يک شعر شاعري که ابوذر نمي شناسدش، اخرش هم الپر شده قانون شکني که معلوم نيست که نظام برايش مهمه يا نه . خوب پرونده سازي نشده؟ آقاي اوذر چطوره جلبش کني مثل اوني که خودت بقول کلاشينکف تو تاکسي يه حرفي زده بود و تو دستگيرش کردي و تحويلش دادي .جايره ش رو هم گرفتي يا نه؟ عجب روز و روزگاري است. اون يکي هم که من رو کم عقل ميدونه و دانشنامه بگير از زنگبار . حالا چه دشمني با زنگبار داره نميدونم.
سلام...اين خبر رو بخونيد جالبه: خبر ويژه ولي تائيد نشده نقطه ديد: وقتي رهبر دست به دامان خاتمي مي شود! http://www.shojaei.net/index.php?option=com_content&task=view&id=292&Itemid=39
http://moradian.blogsky.com/ یهود چنین می کند (عکس)
21 # يه خواننده الپر :
آقاي ابوذر قائم... در کامنت خود نوشته:«حضرت امام خميني : مي گويد من قانون را قبول ندارم. تو غلط مي كني. قانون تو را قبول ندارد. ( صحيفه نور ) ..........»»ـــــــ مگر کسي حق ندارد قانون را قبول نداشته باشد؟ با کساني که مخالف قانون هستتد و قانون را قبول ندارند چه بايد کرد؟ آقاي خميني حق داشت به کساني که قانون را قبول نداشتند بگويد تو غلط مي کني؟ قانون تو را قبول ندارد، قانون من درآوردي کجاست؟ پس راي گيري از مردم براي تاييد يا رد قانون اساسي نمايش بود؟
خیلی جالبه. من به جز اون دو تا شعر معروف اش (گر به تو افتدم نظر چهره به چهره روبرو و ...) شعر دیگه ای ازش ندیده بودم. امکان اش هست باقی اشعارش رو هم توی بلاگت بذاری؟؟؟
23 # جواد :
خواننده الپر...شما چرا نقل بفعل خوبش میکنید!؟کجا شما را دانش نامه بگیر از زنگبار کردم!؟عزیز دل مادر نوشتم در دادگاه های غربی بخاطر قانونشان تا ادله مستند و محکم و قابل اثبات کردن نباشد داد خواستها را روانه زباله دانی میکنند...ان دادستان مشنگ انگلیسی که با فشار لابی یهود این دادخواست انفجار ارژانتین را بسفیر وقت ایران ربط داده بود بخاطر ادله پوچش همه ان داد و قال ها را خواباند...وبشما عرض کنم مجاهدین خلق در دفتر بیش از سی سناتور امریکا صندلی!!!دارند و هرچه زور زدند وکیلان دعاوی ان سناتور ها را نتوانستند راضی کنند که اسناد ان کشتارها!!!را محکمه پسند کند٬توجه فرمودید دیروز گفتید ساواک و شاه اجساد را بدیاچه نمک قم میانداخت!!!و امروز هم این قصه!؟
ابوذز منتظر قائم! .... حزب الهي يا منحرف؟ مساله اين است!http://moradian.blogsky.com/
25 # خواننده الپر :
در کامنتي نوشته شده يهود چنين مي کند. کاش مي نوشت اسرائيل چنين مي کند . همه يهودي ها که اسرائيلي نيستند و با تجاوز و جنايات اسزائيل همراهي و توافقي ندازند .
26 # مهدی :
واسه كامنت 22-رها عزيزم اون طاهره با اين طاهره خيلي فرق داره. اوني كه تو شعرش رو نوشتي طاهره صفارزاده هست كه كتاب شعرش رو هر جايي ميتوني پيدا كني. طرف مثبت هم هست واسه نظام . اين يكي طاهره از اونايي كه 100 سال قبل از رضا خان تو ايران كشف حجاب كرد و........بماند
27 # يه خواننده الپر :
براي شناخت بيشتر طاهره قرةالعين به لغت نامه دهخدا حرف «ط». از صبا تا نيما نوشته يحيي آرين پور جلد اول صفحه 140 تا 143. يا کتاب قرة العين شاعره آزايخواه و ملي ايران نوشته معين الدين محرابي که تحقيق کامل و خواندني است به همراه اشعار و نامه هاي باز مانده ازقرةالعين استفاده کنيد.
سلام اقاي الپر خوبين؟ به طور خيلي خيلي اتفاقي متوجه شدم كه منو لينك كردين //اولا خيلي ممنون و دوما چرا خبرم نكردين تا شما رو هم من متقابلا لينك كنم///به هر حال ممنونم و من هم لينكتون كردم...يا حق......
سلام اقاي الپر خوبين؟ به طور خيلي خيلي اتفاقي متوجه شدم كه منو لينك كردين //اولا خيلي ممنون و دوما چرا خبرم نكردين تا شما رو هم من متقابلا لينك كنم///به هر حال ممنونم و من هم لينكتون كردم...يا حق......
30 # ـشرشي :
توجه بفرمایید٬در ساعت چهار بعد از ظهر در سیاتل امریکا یک شخصی رفته تو انجمن یهودیان و تیر اندازی کرده گویا یک نفر جانش را از دست داده قاتل دستگیر شده اما....چه واویلایی بپا شده بهر کانال تلوزیونی ونکوور اگر بروید بخاطر همسایگی نزدیک بسیاتل همه دارند تفسیر میکنند اینکه طرف ضد سامی هست!!؟اینکه علیه حمله بلبنان است!؟ ...اما انچه پنهان میشود جالبست که قاتل سفید پوست امریکاییست نه مسلمان وگرنه تا حالا صد بار نشانش میدادند اگر سفید باشد و ضد جنگ لبنان انوقت همه مطبوعات قدر قدرت انرا سریع ماست مالی میکنند...مثل نظر سنجی نیو یورک تایمز که ۴۸در صد موافق عملیات اسراییل بودند و ۳۵در صد مخالف اما سی ان ان ۴۸ در صد را در گفتار اکثریت !!!ذکر میکرد بهر حال وقتی گزارشگر و خبر نگار و اخبار گوها اکثرا یهودی طرفدار اسراییل هستند این مسایل حل شدنیست
آن اقا جناح راست دارد! آن آقا براي هر سفرش ميليوني پول مي گيرد آن آقا عاشق آقاي خامنه ايست ... آن آقا...
پ.ن. احمدی نزاد سفرهای مجانی هر ساله ما رو کنسل کرد.سفرهاییکه توش به هر خانواده چهار نفری یک و نیم میلیون جهت یک سفر سه روزه اختصاص داده میشد.کلی کیف کردم.بعدا راجع بهش بیشتر مینویسمhttp://www.moradian.blogsky.com/ ............. سلام... با اسم سید که نام من است پیام های فحاشی می گذارند. این پیام ها از سوی من نیستند. پیامهای من از این پس با اسم کامل خواهد بود... اللهم اعوذ بک من همزات الشیاطین
حساسيت واسه چي كسي مگه از ما ميپرسه واسه اين حالات هيجان آورتون مجوز دارين يا نه!؟ كه حالا كسي بخواد تو رو به خاطر يه شاعر استنساخ كنه؟
حساسيت واسه چي كسي مگه از ما ميپرسه واسه اين حالات هيجان آورتون مجوز دارين يا نه!؟ كه حالا كسي بخواد تو رو به خاطر يه شاعر استنساخ كنه؟
سلام . اكبر محمدي هم رفت . نفر بعدي نوبت كيه ؟؟
36 # يه خواننده الپر :
اکبر محمدي که قتل نکرده بود ، مثل آقازاه ها ميليارد ها پول از کيسه ملت ندزديده بود اما در تظاهرات اعتراضي دانشجويان شرکت و مثل احمد باطبي دستگير شده و به اعدام محکوم شده بود ، با عنايت و بزرگواري رهبر جکم اعدام اش به پانزده سال تخفيف داده شده بود ، بر اثر استحمام در زندان در گذشت . و قتي زنداني خودش نمي خواهد غذا بخورد و مريض هم هست ، نميشه که زنداني را مجبور به خوردن جوجه کباب زندان کرد. پزشک قانوني گفته بود اکبر محمدي بيمار و امکان معالجه اش در زندان نيست ، قادر به زنداني کشيدن هم نيست. حتما حال و اشتها, نداشته ، رئيس زندان گفته که اکبر محمدي اعتصاب غذا نکرده بود. خوب حال و رمق نداشته و در حمام درگذشته . مگر آدم در زندان نمي ميرد ؟ ، مگر سعيد سيرجاني در زندان سکته اي اش نکردند ، زهرا کاظمي هم که خودش در زندان مرد.
37 # kayhan :
سلام آقای الپر، محمدی چون در خط مشارکت نبوده بهش نپرداختين؟!! توجه بفرمايد که اين هم آدم بود، هرچند مشارکتی نبود. بد نبود لاف زن های مشارکتی حداقل برای خالی نبودن عريضه در مورد جبهه تخيلی دموکراسی يک حرفی در مورد اين جنايت ميزدند هرچند که طرز تفکر متفاوتی داشتند!
با سلام.لطفا در صورت امكان فايل مربوط به ديوان را براي مننیز ارسال نماييد.پیشاپیش تشکر میکنم.
با سلام.لطفا در صورت امكان فايل مربوط به ديوان را براي مننیز ارسال نماييد.پیشاپیش تشکر میکنم.
با سلام.لطفا در صورت امكان فايل مربوط به ديوان را براي من نیز ارسال نماييد.پیشاپیش تشکر میکنم.
با درود به الپر عزیز سالهاست بدنبال یک جلد از این کتاب میباشم. خواهشمندم در صورت امکان یک کپی از این کتاب را برایم ارسال دارید
با درود به الپر عزیز سالهاست بدنبال یک جلد از این کتاب میباشم. خواهشمندم در صورت امکان یک کپی از این کتاب را برایم ارسال دارید
43 # احمد :
پيکر اکبر محمدی، از فعالان دانشجويی که روز يکشنبه در زندان اوين تهران جان خود را از دست داد، شبانه در روستايی در اطراف آمل تحت مراقبت های امنيتی دفن شد. ماموران امنيتی پدر و مادر اکبر محمدی را که در موقع مرگ او برای ديدار دختر خود به ترکيه سفر کرده بودند، در هنگام ورود به فرودگاه مهرآباد تهران بازداشت کردند. دفن فوری و شبانه جسد اکبر محمدی در حاليکه وکلا و خانواده او صريحا از مقامات جمهوری اسلامی خواسته بودند که پزشکان مستقل علت اصلی مرگ او را معلوم کنند، اين شبهه را در افکار عمومی ايجاد می کند که گويا تلاشی صورت می گيرد تا حقايق اين واقعه پنهان شود..... منبع بي بي سي ـــــــــــ ـــــــــــــ ــــــــــــ ــــــــــــ آقاي سيد علي خامنه اي رهبر جمهوري اسلامي ايران. از خبر بي بي سي احساس ناراحتي وجدان مي کنيد يا نه نمي دانم. بخواهيد يا نخواهيد مسئوليت آن با شماست.

هاست و ثبت دومین