پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیرآن يكي آمد در ياري بزد
گفت بازش كيستي اي معتمد

گفت من، گفتش برو هنگام نيست
بر چنين خواني مقام خام نيست

خام را جز آتش هجر و فراق
كي پزد كي وا رهاند از نفاق

چون توییّ تو هنوز از تو نرفت
سوختن باید تو را در نار تفت

* * *

رفت آن مسكين و سالي در سفر
در فراق دوست سوزيد از شرر

پخته گشت آن سوخته پس بازگشت
باز گرد خانه‌ همباز گشت

حلقه زد بر در به صد ترس و ادب
تا بنجهد بي‌ادب لفظي ز لب

بانگ زد يارش كه بر در كيست آن
گفت بر در هم تويي اي دلستان

گفت اكنون چون مني اي من درآ
نيست گنجايي دو من را در سرا
TrackBack URL for this entry:
http://30morgh.org/cgi-bin/mt52/mt-tb.cgi/808
نظرات شما:
سلام ویلاگ قشنگی داری من عضو شاخه جوانان جبهه تو مشهد هستم اگه من رو هم به لیست پیوندهای مشارکتی هات اضافه کنی خیلی ممنون میشم.
سلام ویلاگ قشنگی داری من عضو شاخه جوانان جبهه تو مشهد هستم اگه من رو هم به لیست پیوندهای مشارکتی هات اضافه کنی خیلی ممنون میشم.
سلام ویلاگ قشنگی داری من عضو شاخه جوانان جبهه تو مشهد هستم اگه من رو هم به لیست پیوندهای مشارکتی هات اضافه کنی خیلی ممنون میشم.
سلام ویلاگ قشنگی داری من عضو شاخه جوانان جبهه تو مشهد هستم اگه من رو هم به لیست پیوندهای مشارکتی هات اضافه کنی خیلی ممنون میشم.
یه ارور می داد منم رودکمه پست کلیک می کردم فکر نمی کردم هر دفعه تکرار کنه b: واقعا معذرت این کامنت و قبلیا رو اگه میخوای پاک کن
یه ارور می داد منم رودکمه پست کلیک می کردم فکر نمی کردم هر دفعه تکرار کنه b: واقعا معذرت این کامنت و قبلیا رو اگه میخوای پاک کن
سلام .ببين به من مربوط نيست كه دوست داري تو وبلاگت چي بنويسي ولي اينم رسمش نيست از مرگ محمدي و اعتصاب باطبي بگذري و فقط بند كني به مسايل مربوط به جبهه مشاركت.فكر ميكردم بعد از مرگ محمدي متوجه ميشي كه اينجا همه چي تعارفه .
سلام .ببين به من مربوط نيست كه دوست داري تو وبلاگت چي بنويسي ولي اينم رسمش نيست از مرگ محمدي و اعتصاب باطبي بگذري و فقط بند كني به مسايل مربوط به جبهه مشاركت.فكر ميكردم بعد از مرگ محمدي متوجه ميشي كه اينجا همه چي تعارفه .
9 # احمد :
وبلاگ يا وب سايت راديو زمانه...مهدی جامی: «نظر شما پيش از انتشار نياز به تائيد دارد »‌‌ .....جالا چرا نیاز خودش به حذف و کنترل و تاييد و تصويب و ثبت براي درج نظرشما را نياز نظرشما مي دونه ننوشته.
چسبيد.
11 # آرش :
درباره پست قبلي: ميردامادي شايد تنها كسي بود از ميان اصلاح طلبان كه بعد از انتخابات رئيس جمهوري به صراحت گفت ديگر گفتمان اصلاح طلبي كاربرد ندارد. الان هم به صراحت از "اصلاح ساختار قدرت" حرف ميزنه كه مبارك است! اميدواريم بتواند آن چنان رهبري را به مشاركت بياورد كه لااقل اين دوستاني كه پنجاهشان رفت و هنوز قرباني توهمات و جفنگيات مرحوم آيت الله خميني هستند، از بيماري هاي مزمن و ويروس هاي جهالت بزرگ تاريخي تا حدي رها بكند. حالا سياست تو سرشان بخورد، بقيه عمرشان را بتوانند با آرامش رواني بهتري بگذرانند و نگذارند فرزندانشان قرباني جهالت و شيادي ملاها شوند.
سلام من با ستاره تازه وارد دنياي وبلاگنويسها شدم با اجازتون شما را تو پيوند هام آوردم اگه ميشه شما هم من را توث پيوند هاتون بذاريد
سلام من با ستاره تازه وارد دنياي وبلاگ نويسها شدم با اجازتون شما را تو پيوند هام آوردم اگه ميشه شما هم من را تو پيوند هاتون بذاريد
بسم الله سلام من اينجا دستهاي سرخ ميبينم
15 # ٍشئشد :
اقای آرش..من فکر میکنم بالاخره اخوندها هم عقل و شعوری دارند که بدانند کی و کجا برای برانداختنشان نقشه داره ٬انموقع که خاتمی با رای بالا امد فیضیه میدانست که نصف رای دهندگان خاتمی و شاید بیشتر جو زده رای داده بودند صبر پیشه کرد تا وقتی خاتمی از اولین سفر بسازمان ملل برگشت و تا بچشم ندید فقط پنج هزار جوان (همه تحکیمی بودند) برای استقبال رفته اند باورش نمیشد که تبلیغ میلیونی دوم خردادی ها موش بزاید ...خاتمی بسیار ناراحت شد ازین بی سلیقگی و بد سیاستی ٬بجای یک میلیون پیش باز تو سرشون بخوره اخه صد هزار هم نشد...خب در هجده تیر ان بیست هزار هم با پا پس کشیدن خاتمی که در فشار طاقت فرسا بود بدو و سه هزار رسید و با یک ضد حمله تمام...بیست و سوم تیر و ان راه پیمایی غیر منتظره!!خبر نگاران خارجی را هم فراری داد...با شما امید دارید!؟
زیبا بود... وبلاگتون جالبه...
بادرود. آتي بان در حال تغيير و تحول است . امروز كه تمامي بخش هاي خبري در آتي بان انتشار است ، اميدورايم شاهد مطالب شما و دوستانتان باشيم .
18 # احمد :
محمد خاتمي:براي من واقعا بسيار تاثرآور و تعجب‌آور است كه ما دموكراسي مي‌خواهيم، ولي حتي در وجود و ضرورت حزب، شك مي‌كنيم. حتي اگر حزبي هم تاسيس شود از اختصاص كوچك‌ترين تريبوني براي بيان نظراتش مضايقه مي‌كنيم.
19 # سمانه :
چقدر دير آپ ميكني؟!!.........
20 # سمانه :
وبلاگه جواد روح مشكلي داره ..؟ اون هم انگار خوابش برده ؟
عجب...!
22 # آرش :
ٍشئشد گرامی (کامنت 15)، من از منظر انسانی آن گفتم. بالاخره این دوستان عمر و جوانی خودشان را روی خط امامشان گذاشتند... یا از در و دیوار سفارت بالا رفتند یا در جنگ هشت ساله می خواستند ار راه کربلا به قدس برسند... و بقیه ماجراهای این خط امام.. کی اینجاها چیزی نصیبش شد؟ آیت الله خوئینی ها که این ها را کوک می کرد به ویلای چهار هزار متری اش در بهترین نقطه شمال تهران رسید... آیت الله جنتی پسرش صاحب کارخانه جات .. آیت آلله مصباح مافیای شکر... آیت الله طبسی مافیای آستان قدس رضوی... بقیه ملاهای دست اندرکار هم! حالا این دوستان پنجاه سالگی از نظر مالی آس و پاس ار نظر قکری هم حیران و پریشان.. هرکس هم سر آن ها غر و گوشه کنایه میزته! خواستم بلکه از این بن بست قربانی بیسوادی آیت الله خمینی شدن رهایی یابند؟؟ در موردی شیادی های انتحابات قلابی هم که دیگه گفتن نداره! جمعیت ایران در اثر رودستی که از آخوندها حوردند به لحاظ روحی به نوعی مریضه. حرکات آدم مستی که تو یه کوچه تنگ تلو تلو می خوره و از این دیوار به دیوار روبرو می خوره، زیاد تحلیل علمی نداره! به لحاظ سیستمی هم تا یه سیستم به حالت تعادل برسه از این بالا و پایین ها و چپ و راستی های غیر قابل پیش بینی زیاد داره. انگار سرنوشت شوم این ملت است که این رسیدن به حالت تعادل باید تا قیامت طول بکشه!
23 # آرش :
در ضمن یه نامه چند خطی هم به آقای ابطحی نوشتم بلکه تو این سمینار جاری ان را قرائت کند: بنام خدا/ اندیشمند گرامی آقای ابطحی/ با سلام و تشکر از زحمات شما و سایر دست اندرکاران موسسه گفتگوی ادیان، خواهشمند است اگر مفید می دانید پیام کوتاه زیر را در سمینار «دین و مدرنیته» قرائت نمایید:/ اندیشمندان گرامی به گمان من درک نادرست موارد محوری زیر ریشه عفب ماندگی تاریخی مسلمانان می باشد:/ ۱) برداشت اشتباه از کلمه «دین» در قرآن در قرآن بر یک «دین» واحد تسلیم به خدا تاکید شده است و تنوع «شریعت» چون تنوع در رنگ و زیان و قومیت به رسمیت شناحته شده است. ۲) بیکران بودن کلمات خدا و برداشت اشتباه از کلمه «کتاب» در قرآن قرآن عربی زیر مجموعه کوچکی (مثال هایی) از کلمات بی نهایت خداوند است. قرآن خود در موارد متعدد به سایر آیات خدا ارجاع می دهد و به تفکر و تعقل در آن ها تاکید می کند. ۳) قومی-محلی بودن رسالت همه پیامبران مخاطبان اصلی قرآن عربی اهالی «ام القرای» و اطراف آن بوده اند. ۴) پیامبر خارج از کلام وحی دارای علم نیست و مجاز به ارائه چیزی ورای آن نمی باشد. در ضمن هیج جای قرآن به موضوع جانشینی پیامبر اشاره ای نشده است./ موارد بالا با آیات متعددی از قرآن فابل اثبات است./ با احترام/ رونوشت: آقای سید محمد خاتمی رئیس موسسه گفتگوی ادیان
درگذشت پدر مهندس موسوي علي اكبر موسوي خوئيني
درگذشت پدر مهندس موسوي علي اكبر موسوي خوئيني
الپر جان سلام لطفا پست جديد مرا در مورد كودتاي 28 مرداد ببين و در صورت موافقت لينك كن.ممنون.
الپر جان سلام لطفا پست جديد مرا در مورد كودتاي 28 مرداد ببين و در صورت موافقت لينك كن.ممنون.
28 # آرش :
» تهدید دکتر سروش و جلوگیری از سخنزانی او! کسانی که باید تامین کننده امنیت شهروندان باشند خود تهدید می کنند که اگر وی در سمینار دین و تمدن سخنرانی کند، هر بلایی سرش آوردیم به ما مربوط نیست. حالا این را داشته باشید و ببینید ملاها می خواهند خانه ملی گفتگوی آزاد راه بیندازند تا اندیشمندان بروند بدون هیچ خط قرمزی حرف بزنند و برای آخوندها تولید علم کنند... اگر این شیادی نیست پس چیست؟
29 # آرش :
اينم پاسخ دكتر سروش به ملاهاي شياد: تحريم‌ها و تهديدها، مانع از حضور من در آن محضر مبارك شد. مسئولان حفظ امنيت، خود پيام‌آور ناامني بودند و من به شكستن اين سبو رضايت دادم تا سر خم‌خانه به سلامت باشد. از دادرسي و عدالت‌پروري دستگاه قضا پاك نوميدم و با اين اشارت كوتاه، به دادگاه خلق و درگاه خالق شكايت مي‌برم تا در سينه تاريخ بماند كه ناظمان امور اين مرز و بوم حاملان اميني براي امانت امنيت نبودند و علم و آزادي و حقوق شهروندي را آسان و ارزان به شرارت‌جويي آشوبگران فروختند و شداد ولد ابراهيم فضيلت را در آتش رذيلت سوختند و فغان الم از نهاد قلم بر آوردند و چهره سپيد عدالت را به مركب جهل و ظلالت سياه كردند
30 # سعيد :
اعتصاب وبلاگي كرديد تو و جواد روح ؟
31 # آرش :
اين هم از كامنت امروز براي وبلاك آقاي ابطحي. اين پيام ديگه اينجا آخريشه دوستان چشم غره نرين :) سيد مهربان و بزرگوار پيام کوتاه مرا که حاوی کلیدی ترین و محوری ترین مفاهیم قرآنی پیرامون موضوع سمینار بود، در سمينار نخواندی! اينجا هم که نشان ندادی. من واقعا تعجب می کنم شما قشر درس خوانده های حوزه تا کی ميخواهيد دور خودتان بچرخيد و با حرف های حاشیه ای و متناقض آن هم در نازل ترین لایه ها ی هر مفهوم خودتان را سرگرم کنید و گول بزنید؟؟؟ آخر لقمه را که هزار بار دور سر نمی چرخانند و آخر سر هم در دماغ فرو نمی کنند؟ پيروان ساير اديان (بنا بر تعريف شما ) تکليف شان را با پيشرفت ها و دست آوردهای بشر که همانا در گرو تفکر و تعقل در آیات خدا و کشف کلمات خداست، روشن کرده و حداقل هم به راه های مسالمت آمیز حل اختلاف بین خودشان پایبند هستند و دارند از زندگی شان لذت می برند. اين مسلمان هستند که دست شان تا مرفق به خون برادرشان آلوده است و هر ملای.... به خودش اجازه ميدهد فرمان قتل ديگران را صادر کند! پيشنهاد اين است که بجای برگزاری «دين و مدرنيته» اول سمينار هایی پیرامون «دين آخوندها و وحشيگري» برگزار کنید و بعد از این که به نتایجی ملموسی در این زمینه رسیدید قدم های بعدی را بردارید!
لينك شما متقابلا در عروض درج گرديد با تشكر عروض
Very good site. Thanks.
Nice site. Thank you!

هاست و ثبت دومین