پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیربا چه انگیزه ای باید رأی داد؟ فکر می کنم در این 24 ساعت آخر قبل از انتخابات، فکر کردن به این سوال مهمتر از فکر کردن به این سوال است که: چرا باید رأی داد؟ این موضوع را هم برای کسانی نمی نویسم که قصد رأی دادن ندارند. تصمیم آنها کاملا محترم است و من هم انگیزه چندانی برای دست و پا زدن برای تغییر نظر ایشان ندارم. هرچند فرناز از این حرف من ناراحت شده که در جلسه وبلاگ نویسان گفتم تحریمی ها بیخود به این جلسه آمدند و این یک میتینگ کاملا انتخاباتی است، ولی هنوز هم معتقدم طرفداران مشارکت و طرفداران تحریم اگر نمی توانند همدیگر را قانع کنند، بهتر است اصلا کاری به کار هم نداشته باشند و به جای تراشیدن سر همدیگر سعی کنند هرکدام جمعیت خودشان را از میان انبوه توده منفعل جامعه بالا ببرند.

و اما انگیزه برای رأی دادن. گفتم که این مطلب به درد کسانی می خورد که می خواهند شرکت کنند یا به بیماری مسری "تردید در شب آخر"! مبتلا شده اند. واقعا به چه انگیزه ای باید رأی داد و به خاطر چی باید شناسنامه را رنگین و یکی دو ساعت وقت را برای رأی دادن تلف کرد؟ پاسخ من این است: برای ایران، میهن عزیزی که دارد با سوء مدیریت رهبرانش نابود می شود.

یک سال و نیم پیش دکتر معین کاندیدای انتخاباتی ما بود برای ریاست جمهوری که با شعار می سازمت وطن به صحنه آمد و فرصت نیافت و نیافتیم برای ساختن دوباره وطنمان آستین بالا بزنیم. اما امروز بعد از مشخص شدن نتیجه کار یک سال و نیمه دولت احمدی نژاد، به وضوح می بینیم که او و همفکرانش دارند ایران عزیز ما را با شعارهای پوچ و عوام فریبی های بی پایان و سیاستهای بی مبنا ویران می کنند. همه حرفی که برگ رأی ما اگر زبان داشت می گفت، جز این نبود: حیف نیست؟

ایران امروز میراثی است که از نسل دیروز برای ما مانده و ما هم آن را برای نسل فردا به ارث خواهیم گذاشت. همانطور که امروز ما در مورد دیروزی ها قضاوت می کنیم، فردا هم فرزندان ما درباره ما و کاری که کردیم و کاری که نکردیم قضاوت خواهند کرد. آنها درباره امروز ما چه خواهند گفت؟ آیا در برابر فرزندانمان سربلند خواهیم بود در قبال تصمیم که امروز می گیریم؟ حال، برای چه باید رأی داد؟ برای ایران. حیف از ایران بود که به دست احمدی نژاد و احمدی نژادی ها بیفتد، ولی افتاد، و امروز تا این حد که می بینیم با شعار آبادگری خرابش کرده اند. امروز هم حیف از ایران است که دست احمدی نژادی ها بماند و همینطور به سوی قهقهرای ویرانی پیش برود. جلوی ضرر را از هرجا بگیریم، منفعت است. این بهترین انگیزه برای رأی دادن و به اصلاح طلبان رأی دادن است: نجات میهن.

چو ایران نباشد تن من مباد
بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
:: دریغ است ایران که ویران شود  ::
کنام پلنگان و شیران شود

وعده ما، جمعه، پای صندوق های رأی

TrackBack URL for this entry:
http://30morgh.org/cgi-bin/mt52/mt-tb.cgi/860
نظرات شما:
ان شا الله اين بار ملت به حماقت جمعي براي تحريم و اين مسخره بازيها دچار نشوند و راي بدهند . هر چند كه ليستها چندان جالبنيستند و لي انتخاب بين ضعيف و فاجعه است . باشد كه تجربه عدم حمايت از معين تكرار نشه و اصلاح طلبها حداقل در تهران و چند شهر بزرگ شورا رو در دست بگيرند . پيروز انتخابات شوراي تهران يك گل در انتخابات رياست جمهوري جلو مي افته
2 # احمد :
چون نبايد راحت و ساده همه امکانات را با تحريم در اختيار افراطي ها گذاشت مشروط مي توان به اصلاح طلبان راي داد. تقلب و راي سازي را اصلاح طلبان بايد جلوگيري و افشاگري کنند ، در صورت پيروزي به مردم متکي باشند و بدون مصلحت هاي ظاهري تخلف ها را به مردم گزارش کنند.
3 # يك امير كبيري :
ايران را شما ها ويران كرديد! حتي اگر راي هم بدهم به قالي بافي ها ممي دهم كه لااقل از شما ها قوي تر و سالم تر هستند
با تمام دلخوري هايي كه از اصلاح طلبي دارم ولي باز راي ميدم اونم به ائتلاف تا سعي كرده باشم تفكر حزبي رو غالب كنم.يا علي الپر خودمون. ... راي ما ياران باران(اصفهان)
سلام. خسته نباشين. گرچه دير شده اما هرچه سريعتر به وبلاگ من سر يزنيد، آخرين نوشته ام را بخوانيد و اگر مناسب بود روش مانور بهيد. منتظرم.
سلام. خسته نباشين. گرچه دير شده اما هرچه سريعتر به وبلاگ من سر يزنيد، آخرين نوشته ام را بخوانيد و اگر مناسب بود روش مانور بهيد. منتظرم.
سلام. خسته نباشين. گرچه دير شده اما هرچه سريعتر به وبلاگ من سر يزنيد، آخرين نوشته ام را بخوانيد و اگر مناسب بود روش مانور بهيد. منتظرم.
واقعاً امیدوارم رای کافی به دست بیاد و یه تغییر هر چند کوچیک حاصل بشه.
9 # من :
انتخاب خوبي بود براي تيتر يکي از لينک هاي وبگردي چهارشنبه، ۲۲ آذر ... "قلم به مزدی که حقیرانه ، روزی اش را در..."
10 # جواد :
پیر حسینلو ...بوش اول آمد و مردم ایران ناچارا !!احمدی نژاد را انتخاب کردند ٬ ببین خاتمی بعد از حمله بعراق نامه نوشت بکاخ سفید نه از ترس یا چیز دیگر بلکه از روی درایت و دور اندیشی و تسامحش اما کاخ سفید نامهدرا برییس اصلی جمهور یعنی دیک چنی داد و بی ادبانه جواب داد فعلا !؟ کاخ سفید مشغول عراقست !!!البته شما بهتر میدانید ...گذشت و احمدی کله شق و کله پوک بدون رودربایستی سیاسی !!!کرد و گفت و ولوله کارهایش را هنوز میبینی ٬ آیا رفتار ان غربی های اگاه !!درست بود !؟ با خاتمی وقتی نیو یورک تایمز و لس انجلس تایمز نوشتند اقای چنی و رامز فلد باعث این شکست خفت بارند ...اقای حسین لو درد دل بسیارست
اين جمله آخرتو هزار ها بار از سيماي لاريجاني شنيديم!!! وعده ما پاي صندوق هاي راي! تو كه جوجه تر از اين حرف هايي كه چيزي نصيبت بشه نوچه..اما به همين راضي كه اگه كيفتو زير بغلت زدي و روز روزگاري از دم ساختمون شورا رد شدي..با دربون ونجا آشنا باشي و يه سر رات بدن تو كه يه چايي بزني.. تو اين قدر حقيري كه به همين راضي هستي.. بزرگات به يه معاونت آشغالي در پيت...براي همين جيزاي حقير مردمو لگدمال مي كنين.. يا نه برا خودت نفشه كشيدي كه روزي تو ها شهاب طبا بشي...آخه اين مرد خنده دار يه وري كه ما هميشه فكر مي كرديم منگله حالا بايد كنديداي شما باشه...مضحكه..مضحك..نوچه جون..
12 # سهند :
امروز تاج زاده حرف جالبی می زد،می گفت اگر فردای انتخابات مشخص شود که لیست احمدی نزاد با رای بالا انتخاب شده آن روز ، روز عزای ما خواهد بود چرا که در این صورت جرات واعتماد به نفس رییس جمهور به عنوان کسی که اکثریت هنوز قبولش دارند بالاتر خواهد رفت و این باراحتمالا خواهد گفت که جمعیت را به جای 120 میلیون به 240 میلیون نفر برسانید و با جسارت بیشتری به ستاره دار کردن دانشجویان و قلع و قمح نویسندگان خواهد پرداخت و احتمالا این بار خواهد گفت که تا فتح آمریکا یک یا حسین دیگر بیشتر نیاز نداریم. بدون تعارف بگویم که هم اکنون در همه نظر سنجی های انجام شده لیست رایحه خوش خدمت در رده اول است و لیست ما اصلاح طلبان با تفاوت بسیار اندک و مرزی در رده دوم انتخاب مردم قرار دارد .حضور 5 کاندیدای اصلاح طلب در شورای شهر آتی تهران تقریبا قطعی شده ، اما ما زمانی میتوانیم به هدف خود برسیم و شهردار آینده را انتخاب کنیم که حداقل 8 عضو اصلاح طلب در شورای شهر داشته باشیم. رقابت بقیه نامزدهای هم کاملا مرزی است و شاید حدود هزار رای هم بتواند باعث حضور یا عدم حضور یک فرد در شورا شود.اینها را گفتم تا نتیجه گیری کنم که ترغیب دوستان و آشنا یان به رای دادن در امروز و فردا یک وظیفه ملی برای همه کسانی است که تفکر یا روشهای دولت کنونی را قبول ندارند . تنها راه پیروزی ما میتواند این باشد که امروز و فردا تلفن را زمین نگذاریم و با هر کس که می توانیم صحبت کنیم و آنان را به شرکت در انتخابات و رای به لیست اصلاح طلبان ترغیب کنیم . در بحث با غیر سیاسی ها می توان بر جنبه تخصصی و اجرایی لیست تاکید کرد. از طرفی از دوستان تحریمی هم باید خواست که به دستاوردهایشان در سه انتخابات گذشته نگاهی بیندازند. مثلا دور قبل انتخابات شوراها آزادترین انتخابات بود وحتی یک نفر به خاطر عقاید سیاسی اش رد صلاحیت نشد.وقتی نتیجه انتخابات مشخص شد و منتخبین اصولگرای آن با رای5/1تا 5 در صد مردم وارد شورا شدند خیلی از تحریمی ها می گفتند:نگران نباشید ،میزان پایین آرا این شورا و اصل حکومت را دچار بحران جدی خواهد کرد اما این اتفاق نیفتاد که هیچ،بلکه فرد منتخب این شورا به عنوان رییس جمهور کشورمان انتخاب شد ، نه با رای5 در صد مردم بلکه این بار با 34 درصد آرا . ای کاش از مردم تهران نظر سنجی می کردند و می فهمیدند که اساسا چند در صد آنها می دانند یا برایشان اهمیت دارد که شورای شهر دوم تهران نماینده چند در صد مردم است. خارجی ها با این رای 3 در صدی چه کار توانستند بکنند و آیا امروز هم رای فردی مثل مهدی چمران همان 5 درصد است یا بیشتر ؟ دوستان میبینید که یک اشتباه چقدر می تواند ما را از آرمانهایمان دور کند؟
13 # سهند :
امروز تاج زاده حرف جالبی می زد،می گفت اگر فردای انتخابات مشخص شود که لیست احمدی نزاد با رای بالا انتخاب شده آن روز ، روز عزای ما خواهد بود چرا که در این صورت جرات واعتماد به نفس رییس جمهور به عنوان کسی که اکثریت هنوز قبولش دارند بالاتر خواهد رفت و این باراحتمالا خواهد گفت که جمعیت را به جای 120 میلیون به 240 میلیون نفر برسانید و با جسارت بیشتری به ستاره دار کردن دانشجویان و قلع و قمح نویسندگان خواهد پرداخت و احتمالا این بار خواهد گفت که تا فتح آمریکا یک یا حسین دیگر بیشتر نیاز نداریم. بدون تعارف بگویم که هم اکنون در همه نظر سنجی های انجام شده لیست رایحه خوش خدمت در رده اول است و لیست ما اصلاح طلبان با تفاوت بسیار اندک و مرزی در رده دوم انتخاب مردم قرار دارد .حضور 5 کاندیدای اصلاح طلب در شورای شهر آتی تهران تقریبا قطعی شده ، اما ما زمانی میتوانیم به هدف خود برسیم و شهردار آینده را انتخاب کنیم که حداقل 8 عضو اصلاح طلب در شورای شهر داشته باشیم. رقابت بقیه نامزدهای هم کاملا مرزی است و شاید حدود هزار رای هم بتواند باعث حضور یا عدم حضور یک فرد در شورا شود.اینها را گفتم تا نتیجه گیری کنم که ترغیب دوستان و آشنا یان به رای دادن در امروز و فردا یک وظیفه ملی برای همه کسانی است که تفکر یا روشهای دولت کنونی را قبول ندارند . تنها راه پیروزی ما میتواند این باشد که امروز و فردا تلفن را زمین نگذاریم و با هر کس که می توانیم صحبت کنیم و آنان را به شرکت در انتخابات و رای به لیست اصلاح طلبان ترغیب کنیم . در بحث با غیر سیاسی ها می توان بر جنبه تخصصی و اجرایی لیست تاکید کرد. به هر حال ما هم در يك قدمي پيروزي و هم در يك قدمي شكست هستيم .كافيست قدم آخر را درست برداريم
14 # ميثم :
من نميخوام ايران ويران بشه. بايد چيكار كنم؟ بدمش دست مشاركتي ها؟
15 # Homayoun :
Do you really, honestly believe that "Reformists" could save our country? Just give me a yes/No answer. I don't really need a lecture on it. Do you really believe in what you are saying? Thanks
نه بده دست احمدي نژاد!!! آقا دست مشاركتي ها چيه؟ اين تفكر واقعا درست نيست! اميدوارم ملت فردا يه دو سه تا اصلاح طلب با تجربه(حكومتي يا غير حكومتي) بفرستن شوراها... آقا بيشتر نه ها!مشاكتي ها پر رو مي شن!!! تا فردا!
نه بده دست احمدي نژاد!!! آقا دست مشاركتي ها چيه؟ اين تفكر واقعا درست نيست! اميدوارم ملت فردا يه دو سه تا اصلاح طلب با تجربه(حكومتي يا غير حكومتي) بفرستن شوراها... آقا بيشتر نه ها!مشاكتي ها پر رو مي شن!!! تا فردا!
18 # حامد :
سلام خودتان را براي تحليلهايي با سرفصلهاي زير، برای توجیه ناکامی تان در انتخابات پیش رو آماده کنید. البته این دفعه زرنگتر بوده اید و سایتهایی مثل آفتاب و همینطور برخی از چهره های حزبتان از قبل، زمینه چینی اش را با شایعه های خودساخته کرده اند: 1- تقلب در شمارش آرا 2- دخالت سازمان یافته بسیج و سپاه در انتخابات 3- استفاده رقیب از شناسنامه های باطل شده و جعلی 4- تبلیغات تخریبی و موهن سازمان یافته علیه کاندیداهای ما 5- تبلیغات یکسویه صدا و سیما به ضرر ما و به نفع رقیب 6- عوام بودن رأی دهندگان 7- عوامفریبی پیروزشوندگان در انتخابات
در اعتراض به اصلاح طلبان دروغين به اصلاح طلبان واقعي راي مي دهيم! من نمي فهمم مگر اصلاح طلبي ارث پدري تو و آن جبهه مشاركت و حزب كارگزارانت است كه انتظار داري ملت تماما به شما راي بدهند! ما جوانان معترض به عملكرد وحشتناك شما ها به ابراهيم اصغر زاده كه اصلاح طلب تنهايي است راي مي دهيم!
شما ها همون اسهال طلبهای احمقی هستید که به فکر بقای رژیم هستند
یادمان باشد تحریم همچنان در درون پارادایم اصلاحات ادامه حیات می دهد همین که به پای صندوق های رای نمی رویم یعنی هنوز بااین عقیده اصلاح طلبان همراهیم که باید سرنوشتمان را در پای صندوق های رای مشخص کنیم. yekray.blogfa.com
آقا یه بیل بدین ما هم وطن رو بسازیم!!!!!!!!! البته قبل از بیل دادن دست ما باید کلنگ را از دست پدرخوانده و جوجه هایش بستانیم! متوجه می‌شوید که چه می‌گویم!؟ من هم لیست مورد تایید خودم را در وبلاگم منتشر کردم، امید وارم که حتما لیست من رای بیاورد. در آن صورت یقینا ایران را خواهیم ساخت!!! یقینا با لیست مورد قبول من بهتر از اسهال طلب‌ها می‌شود ایران را آباد کرد، ببخشید ساخت!!
آقا یه بیل بدین ما هم وطن رو بسازیم!!!!!!!!! البته قبل از بیل دادن دست ما باید کلنگ را از دست پدرخوانده و جوجه هایش بستانیم! متوجه می‌شوید که چه می‌گویم!؟ من هم لیست مورد تایید خودم را در وبلاگم منتشر کردم، امید وارم که حتما لیست من رای بیاورد. در آن صورت یقینا ایران را خواهیم ساخت!!! یقینا با لیست مورد قبول من بهتر از اسهال طلب‌ها می‌شود ایران را آباد کرد، ببخشید ساخت!!
آقا یه بیل بدین ما هم وطن رو بسازیم!!!!!!!!! البته قبل از بیل دادن دست ما باید کلنگ را از دست پدرخوانده و جوجه هایش بستانیم! متوجه می‌شوید که چه می‌گویم!؟ من هم لیست مورد تایید خودم را در وبلاگم منتشر کردم، امید وارم که حتما لیست من رای بیاورد. در آن صورت یقینا ایران را خواهیم ساخت!!! یقینا با لیست مورد قبول من بهتر از اسهال طلب‌ها می‌شود ایران را آباد کرد، ببخشید ساخت!!
آقا یه بیل بدین ما هم وطن رو بسازیم!!!!!!!!! البته قبل از بیل دادن دست ما باید کلنگ را از دست پدرخوانده و جوجه هایش بستانیم! متوجه می‌شوید که چه می‌گویم!؟ من هم لیست مورد تایید خودم را در وبلاگم منتشر کردم، امید وارم که حتما لیست من رای بیاورد. در آن صورت یقینا ایران را خواهیم ساخت!!! یقینا با لیست مورد قبول من بهتر از اسهال طلب‌ها می‌شود ایران را آباد کرد، ببخشید ساخت!!
آقا یه بیل بدین ما هم وطن رو بسازیم!!!!!!!!! البته قبل از بیل دادن دست ما باید کلنگ را از دست پدرخوانده و جوجه هایش بستانیم! متوجه می‌شوید که چه می‌گویم!؟ من هم لیست مورد تایید خودم را در وبلاگم منتشر کردم، امید وارم که حتما لیست من رای بیاورد. در آن صورت یقینا ایران را خواهیم ساخت!!! یقینا با لیست مورد قبول من بهتر از اسهال طلب‌ها می‌شود ایران را آباد کرد، ببخشید ساخت!!
برادر فكر نكنم احمدي نژاد تنهايي اين كار رو كرده باشه باور كن قبل از اون اصلاح طلبا بودن و ته اصلاحات مشاركتي ها+سازمان به احمدي نژاد ختم شد
28 # من دوم :
چو ايران نباشد به تخمم كه نيست....
داشتم نوشته شما را با برخی از کامنت های دیگر می خواندم. من الان سه سال است که در ایران نیستم که بخواهم رای بدهم و یا ندهم. اما اگر هم می بودم به روستای زادگاهم می رفتم تا در آنجا با آن که می شناسمش رای بدهم و نه نوع طرز فکری که هنوز نمی داند که چه گونه باید به مردم احترام بگذارد و ملت را متهم به حماقت جمعی می کند (کامنت اول) و یا نوع نوشتاری که حق کوچکترین اظهاری را از دانشجویی سلب می کند به دلیل آنکه آن را مغایر با منافع خود می داند. (نوشته آقای روح) و یا آن برج عاج نشینی که هنوز خود را سالار و سرور می خواند و می داند و دوست عزیز، این که همه چیز را هم به پای وطن بنویسیم و بخواهیم شعار بدهیم هم محلی از اعراب ندارد که پیشتر از این و از همان اوایل سال های شصت ایران کنام درندگانی از نوع دیگر شده بود که هزاران رحمت به روح شیران و پلنگان...
هر وقت ميبينم تو از هاشمي دفاع ميكني ياد قضيه ميان بد و بدتر و بدترين مي اافتم. آخه مگه خاين تر از هاشمي هم به اين مملكت وجود داره؟
31 # آرسین :
ما باید با چه امیدی با به این اصلاح طلب ها!رای بدیم؟اینا همیشه موقعی که لازم بود حرف بزنن گم گور می شدن...آخه تا کی این بازی ادامه داره؟الان هم می گن به خاطر اینکه اونا رای نیارن به اینا دای!بدین.ما می خوایم ایران رو بسازیم ولی با امثال احمدی نژاد و خاتمی...دیگه حنای هیچ کدوم رنگ نداره..
من موندم مردم آمریکا 2 بار اون بوش جنایتکارو که این همه تا حالا آدم کشته رای بهش میدن اونوقت ما به خاطر تبلیغات اونها کاندیداهای خودمونو بدتر از بوش میدونیم.واقعا که...... تحریم و... همش حرف مفته.یه نگاه به سابقه نامزدها بندازین همه چیز مشخصه .ضمنا به افراد بی عرضه که همش دنبال سیاسی بازی و تغییر و... هستن رای ندین !چون وضع خیلی بدتر میشه
عجز و ناتوانی و بدبختی و بیچارگی و الغریق یتشبث به هر علفی از سر و روی مقاله ات می باره. مشارکت که دیگر فاتحه اش خوانده است و خوشم می آد که خودشون هم فهمیدندو دیگه خبری از داش رضا نیست. اما مملکت رو اگه اصلاح طلبا می خواستن بسازن توهمون فرصتی که گیرشون اومد باید می ساختن. حالا هم تا نگن ملت گه خوردیم و غلط کردیم بعید می دونم کسی بهشون رای بده. اونم با این لیست کج و وله و یه وری!!
سلام الپر. من به شما لينك دادم. يه سر بزن اگه خوشت اومد بيلينك
سلام الپر. من به شما لينك دادم. يه سر بزن اگه خوشت اومد بيلينك
36 # نا نا :
بع بع.....( به زبان شيرين گوسفندي يعني ) صد البته راي ميدهيم که تنوعي در کار باشد و حالتهاي تجاوز به ما متغيير و کسل کننده نباشد بقت اي لا, بقت او لا ( به اصطلاح زبان روستاي ما ) به اين طرف بقلت , به آن طرف بقلت .
37 # نا نا :
بع بع.....( به زبان شيرين گوسفندي يعني ) صد البته راي ميدهيم که تنوعي در کار باشد و حالتهاي تجاوز به ما متغيير و کسل کننده نباشد بقت اي لا, بقت او لا ( به اصطلاح زبان روستاي ما ) به اين طرف بقلت , به آن طرف بقلت .
این آرش بهمنی رو من مکی شناسم مطالب این و اون رو به نام خودش تو سایت روز منتشر می کرد . حالا می خواد ایران رو بسازه . دمش گرم
39 # یکی :
آقا ما رفتیم رای دادیم . حالا کیو باید بکشیم؟
40 # ِعلي :
41 # آرش :
نه تحریم و نه شرکت در شوی تقلبات شرعی - هیچکدام کافی نیست و نمی توان راه بحایی برد. آن چه مسلم است این وضعیت قابل دوام نیست و اگر این روند قهقرایی ادامه یابد شیرازه ی کارها آن چنان در هم خواهد ریخت که به نفع هیچکس نخواهد بود. آن هایی که نزدیک به سی سال است با ندانم کاری و حرف های مفت و تکراری مسبب ای همه بدبختی و عقب ماندگی شده اند- نمی خواهند درس بگیرند و تغییر جهتی بدهند ... استراتزی باید تغییر این جهت باشد. حال شرکت در انتخابات می تواند یک تاکتیک باشد. آن جه مسلم است از شرکت گسترده ی مردم در انتخابات و انتخاب آقای خاتمی در دو دوره- در تغییر دادن روند بسته تر شدن جامعه و تک تازی استبداد نتیجه ای حاصل نشد. حالا پرسش این است آیا وقت آن نرسیده که شرکت کنندگان به تحریمیان بپنوندند و همه در یک جنبش مدنی آزادیخواهانه و صفوفی فشرده صدای خود را هر چه رساتر به گوش آنهایی که تا کشور را به باد فنا ندهند عبرتی نمی گیرند- برسانند؟؟ این آقایان به هیچ چیز حز زور و قلدری باور ندارند و تا سمبه ی ملت پر زوز نباشد دست از ویران کردن بیشتر ايران بر نخواهند داشت!
42 # ٍشئشد :
حسین خان درخشان ...اینطور که بوش میاید باز مردم ایران در این انتخابات از حد انتظار بیشتر و جوندارتر شرکت کردند ...و اگر از سکوت مرگ اور مطبوعات امریکا / کانادا خوانده باشی حتما از شرکت مردم ناراضی بوده اند انهم در چنین موقع حساسی ...نمیدونم چرا بوش این همه بد میاره !!!تا اومد برای ایران دوباره لنترانی بار کنه مردم ایران این ته مانده امیدش را هم از بین بردند اما پیش بینی نتیجه با اینکه شما دوست ندارید و بنده هم محافظه کاران ۴۰ در صد اصلاح طلبان ۳۰ در صد مستقلها ۲۵ در صد باطله ۵ در صد
43 # کریم :
سر دبیر خبر دویچه وله اولا جواب های هوی است ٬ وقتی در ایران احمدی نژاد شهردار شد هر گز کلامی در باره هلو کاست نزد اما بعد از ریاست جمهور شدنش گام کج و عناد را همین کاخ سفید و همین مطبوعات تحت نفوذ یهودیان طرفدار اسراییل با درج عکسهای دروغین از گروگان گیری و ....البته انتظار تبریک از امریکا نداشت اما در جا تروریست خواندن ایشان جوابی خرد کننده داشت که متاسفانه با اشتباه مطبوعات غرب برای خنثی کردن ان بدتر روی زبانها افتاده !!!بهتر است انها بدانند ایرانی ها را با قبایل افریقایی اشتباه گرفته اند. با تشکر از مونترال کانادا
44 # آرش :
هوای متعفن انتخابات تهران؛ ساعت 5.50. هوای انتخابات متعفن است. آن­چنان که لعنت بر من باد را هزاران بار گفتم بر خودم که چرا رای دادم. عصبی­ام. خدا کند بوی گند نفت را به زور سر سفره­مان نچپانند. فکر کنم بعدش اعتصاب غذا باید کرد برای زنده ماندن. آخر یکی بگوید این اتوبوس­های خاک آلود که هی می­آیند به میدان هفت­حوض و جماعتی را جلوی در مسجد یاعلی یاعلی گویان پیاده می­کنند از کجاست؟ یعنی رای من کشک؟ یعنی تف به رای من؟ رای؟ چه واژه­ی مسخره­ای! به خدا اگر اصلاح طلبان هم انتخاب شوند دیگر رای نمی­دهم. مملکت این­قدر بی­صاحب؟ این­قدر مسخره؟ 2 ساعت داشتم مخ دوستم را می­سابیدم که برود به این جماعت رای بدهد. به میدان که رسیدیم خیلی شیک پارک کرد گفت نگاه کن. دیدم که در عرض نیم ساعت حداقل 30-40 دستگاهی اتوبوس هی آمدند و دهاتی خالی کردند و رفتند به ناکجا آبادی که آمده بودند. زن بچه به بغل به خدا تا بحال تهران نیامده بود از بس به در و دیوار نگاه می­کرد و تعجب زده بود که این­جا کجاست! نارحتم. عصبی و دل­گیر که چرا در ایران زاده شدم. برای لحظاتی از ایرانی بودن خود احساس شرمی عجیب کردم.اگر بچه­ی نارمک­اید و حالش را دارید سری به میدان بزنید. این هجوم حتما تا الان هم ادامه دارد. http://1saoshyant.blogspot.com/2006/12/blog-post_8383.html
45 # حامد :
در مورد كامنت آقاي آرش بايد بگويم: اولاً چرا فقط شما این اتوبوسها را دیده اید؟ ثانیاً مگر دولتیها مغز خر خورده اند که اگر بخواهند بدین نحو نتایج انتخابات را تغییر دهند، اتوبوسها را بردارند بیاورند در شعبه تابلویی چون شعبه هفت حوض (مسجدالنبی تهران) که پاتوق خبرنگاران و عکاسان داخلی و خارجی است؟ یعنی ضریب هوشی آنها اینقدر پایین است که شعبه های پرت و خلوت را ول کنند و مسافران اتوبوسها را بیاورند جلوی چشم مردم در شعبه شلوغ و پرخبرنگاری چون مسجدالنبی پیاده کنند؟ حدس من این است که از جو شعبه حدس زده اید که نتایج انتخابات شوراها چندان باب طبعتان نیست و مثل سایر همقطارانتان برای ماستمالی و توجیه شکست، چنین دلایل احمقانه ای ردیف می کنید.
46 # حامد :
در مورد كامنت آقاي آرش بايد بگويم: اولاً چرا فقط شما این اتوبوسها را دیده اید؟ ثانیاً مگر دولتیها مغز خر خورده اند که اگر بخواهند بدین نحو نتایج انتخابات را تغییر دهند، اتوبوسها را بردارند بیاورند در شعبه تابلویی چون شعبه هفت حوض (مسجدالنبی تهران) که پاتوق خبرنگاران و عکاسان داخلی و خارجی است؟ یعنی ضریب هوشی آنها اینقدر پایین است که شعبه های پرت و خلوت را ول کنند و مسافران اتوبوسها را بیاورند جلوی چشم مردم در شعبه شلوغ و پرخبرنگاری چون مسجدالنبی پیاده کنند؟ حدس من این است که از جو شعبه حدس زده اید که نتایج انتخابات شوراها چندان باب طبعتان نیست و مثل سایر همقطارانتان برای ماستمالی و توجیه شکست، چنین دلایل احمقانه ای ردیف می کنید.
سلام الپر عزيز! دكارت ميگفت: من مي انديشم، پس هستم. من خيال ميكنم وقتي نيستي هم ميتوني كاري بكني. اين يه نگاه جديده براي رفتن به‌سمت قله‌اي كه وجود داره. ايراني حذف شده فكر ميكنه جايي در قانون اساسي نداره. نگاه ميگه: براي بودن بايد يه قدم نزديك شد، وقتي يه قدم نزديك بشي يه قدم از نبودن دور شدي. من در اين باره نوشتم: راي ميدم چون نيستم. من راجع به دلايل ماهوي و فلسفي اين نگاه نوشتم. موفق باشي.
48 # آرش :
در ايران صندوق هاي راي به مهر مبارك آقا نايب امام زمان ممهور شده است. وظيفه مردم ريختن راي است. اين كه چه كسي و با چه تعداد راي از صندوق بيرون بياد، مصلحت اسلام و مسلمين است و اين مصلحت به آقا ارواحنا فدا الهام ميشود. زورتان را زديد راي تان را داديد. بقيه كار به آقا مربوط است. من منتظرم ببينيم در زمان حيات ما يكي از اصلاح طلبان دست اندر كار انتحابات شهامت آنرا پيدا مي كند جلو بيايد و به مردم بگويد چند بار تا حالا در جمهوري ولايت فقيه براي مصلحت نظام چند ميليون راي به همه ي كانديدا ها اضافه كرده اند؟؟؟
49 # آرش :
در ايران صندوق هاي راي به مهر مبارك آقا نايب امام زمان ممهور شده است. وظيفه مردم ريختن راي است. اين كه چه كسي و با چه تعداد راي از صندوق بيرون بياد، مصلحت اسلام و مسلمين است و اين مصلحت به آقا ارواحنا فدا الهام ميشود. زورتان را زديد راي تان را داديد. بقيه كار به آقا مربوط است. من منتظرم ببينيم در زمان حيات ما يكي از اصلاح طلبان دست اندر كار انتحابات شهامت آنرا پيدا مي كند جلو بيايد و به مردم بگويد چند بار تا حالا در جمهوري ولايت فقيه براي مصلحت نظام چند ميليون راي به همه ي كانديدا ها اضافه كرده اند؟؟؟
50 # آرش :
تجمع اعتراض آميز کانديداهاي ائتلاف اصلاح طلبان در فرمانداري تهران فرماندار تهران پاسخ قانع کننده اي نداشت روزنا: کانديداهاي فهرست ائتلاف اصلاح طلبان در شوراي شهر تهران، در اعتراض به نحوه شمارش و اطلاع رساني آراي انتخابات در ساختمان فرمانداري تهران تجمع کردند. خبرنگار روزنا اطلاع يافت که درپي انتشار اخبار ضد و نقيض از شمارش آراي انتخابات شوراي شهر تهران، کانديداهاي اصلاح طلبان تصميم گرفتند تا با تجمع در مقابل فرمانداري تهران نسبت به روند کنوني شمارش آراء، توقف و عدم شمارش آراء در تعدادي از سايتهاي موجود اعتراض کنند. براسا آخرين اخبار دريافتي 12 کانديداي ائتلاف اصلاح طلبان با حضور در ساختمان فرمانداري و در ديدار با فرماندار تهران نسبت به روند موجود اعتراض کردند که پس از جلسه نيز فرماندار تهران نتوانست کانديداهاي اصلاح طلب را قانع کند. به گزارش روزنا معصومه ابتکار در ديدار با فرماندار تهران خواستار اعلام دقيق تعداد تعرفه هاي راي تهران شد و همچنين نسبت به آمار ضد و نقيض ارايه شده توسط رسانه ها ابراز نگراني شديد کرد. اين درحالي است که آقاتقي،معاون استاندار و فرماندار تهران در پاسخ به ابراز نگراني معصومه ابتکار تنها به گفتن اين جمله بسنده کرده است که هيچ آمار قابل اتکايي تاکنون انتشار نيافته است و پاسخ قانع کننده اي ارايه نکرد. گفتني است کانديداهاي اصلاح طلب پس از خروج از فرمانداري تهران به ستاد ائتلاف اصلاح طلبان مراجعه کرده و درحال تصميم گيري براي چگونگي تداوم اعتراض خود هستند. (منبع روزنامه اعتماد ملي)

هاست و ثبت دومین