پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیر


اینجا وبلاگ الپر است. اشتباه نیامده اید!
الاخره اولین قدم از تغییر و تحولات را با تغییر قالب وبلاگم برداشتم. بهترین نیست، خیلی هم زیاد سرش وقت نگذاشته ام. اما همینقدر که کار کردم بد نشده به نظر خودم. اینقدر هم نتایج نظرخواهی ام از دیگران ضد و نقیض در آمد که بی خیال دموکراتیک بودن شدم! طرح این قالب را میم نون زده، اما دست زیاد برده ام توش. شاید نهایی هم نباشد و شاید حتی برگردم به همان قالب قبلی. اما به نظرم این همان چیزی است که همیشه ایده اش را داشتم: تغییراتی که جنس کار را به هم نزند اما فرم را عوض کند و رنگ و لعاب دارتر و زنده تر از قبلی به نظر بیاید. ضمنا یکی می گفت در فایرفاکس خوب دیده نمی شود. دوستان اطلاع بدهند که اگر خیلی فجیع است یک فکری بکنم.

به هرحال از امروز شکل وبلاگ الپر را اینطوری می بینید. چیزی از صفحه حذف نشده، فقط یک بخشهایی جابجا شده و رفته رفته یک چیزهایی هم اضافه می شود. چند روز قبل از این، یک خانه تکانی ناتمامی هم در لینک ها کردم. یکسری سایتهای تعطیل شده را حذف کردم. از فیلتر رهیده ها باز اکثرا فیلتر شده بودند که حذف کردم. قربانیان فیلترینگ نیز، هم زیاد شده اند و هم مال وقتی بود که طرف دعوای ما لااقل خجالت می کشید؛ دیدم به کار نمی آید حذفش کردم. لینک شخصیت ها و بعضی از لینک های کم استفاده را در یکی از قدم های بعدی به یک صفحه جدای لینک ها منتفل می کنم تا صفحه اول خلوت تر شود. ایمیل مکاتبات را هم فقط aliagha AT gmail DOT com قرار دادم. عکس بالای صفحه هم (اگر دودر نشود) بناست هر از چندی عوض شود، بسته به حال و هوای درون و بیرون.

یک باکس هم گذاشته ام برای ایمیل زدن بی دردسر یا فرستادن مستقیم لینک و نظر خصوصی؛ که امیدوارم این باعث شود هم نظرات بیشتری دریافت کنم و هم کامنت های بی ربط به متن نداشته باشم. اگر اینطور شد دیگر فکر بستن کامنت ها در قدم بعدی را هم از سرم بیرون می کنم. در ضمن؛ صفحات داخلی (ادامه مطلب و کامنت ها) را درست نکردم و همان قبلی است. شاید هم آنها را کمتر تغییر دادم.

نظر شما حتما به دردم می خورد. مخصوصا از طریق همان باکس کذایی که در جناح چپ میانه وبلاگم واقع شده!
TrackBack URL for this entry:
http://30morgh.org/cgi-bin/mt52/mt-tb.cgi/879
نظرات شما:
قالب جدید مبارک ... مدتها به قالب قدیمی عادت کرده بودم یه دفعه صفحه تو نشناختم ...
مباركا باشه جناب الپر تمام.هرچند يه خورده جا خوردم ولي جالبه.فقط يه كوچولوي كوچولو كادر سمت چپ زيادي چاقه.كادر ذهني ادم رو به هم ميزنه.ميگم حالا كي از من نظر خواست نه؟بهر حال مباركه. هر تغييري حال و هواي خودش رو داره .ايشالا كه حال و هواي اين يكي خوب باشه.يا علي.
3 # adasd :
نذنذتاتعارذ
الپر جان زیاد به دلم ننشست. 1- فونت تیترهای کناری را که با Arial نوشته بودی بسیار شکیل تر بود تا این که با Tahomaی سایز بزرگ درج کردی. 2- سرعت بارگذاری صفحه ات بسیار کند شده است. 3- لوگوی الپر را بر روی عکس کار کن نه جدا جدا. البته فضای تیره ی آزادی مناسب طرح روشن وبلاگ شما نیست. با منظره ای در روز روشن زیباتر است. 4- یک مطلب مهم در طراحی را که خودت استادی، همان استفاده از طیف رنگ ی یکسان است. سایت گل منگلی در شان شما نیست عزیز. 5- باکس های تفکیکی گل منگلی شده از چیدمان ناصحیحی برخوردارند. باکس اول سمت چپ کوچک است و به قد و قواره ی بعدی که به قول دوستمان چاق شده نیست. در یک اندازه باشند بهتر است. باکس دوم هم تا پائین صفحه امتداد پیدا کند بهتر می شود تا لنگش وسط صفحه در هوا ول باشد. 6- بخش پائینی یا همان footer که جای قرار دادن کپی رایت ها و نام طراحان است بدون لینک است. نه mt و نه mimnoon 7- صبح اول وقت است و چش و چالم هنوز مشغول خمیازه است. باقی بقایت عزیز.
5 # آرش :
مباركه خوبه حال و هواي زندگي داره! سه تا تغيير كه دو تايش را دوستان ياد آوري كردند آزمايش كن: 1) الپر را كوچكتر در عكس بالا كار كن 2) پهناي ستون سمت چپ را كمتر كن اما بزرگتر از از پهنا ي ستون راست. 3) خط زير عكس بالا را قوسي از انتهاي نوشته پوشيده چه گويم... به خط حاشيه ي ستون سمت چپ وصل كن (البته پهناي خظ مساوي است). بعد رنگ زمينه ي فضاي بين اين كمان و عكس بالا و سمت چپ صفحه را با رنگ حاشيه سمت چپ يكي كن. البته چون اين قسمت image ميشه بايد با ظرافت كار كرد ولي فكر كنم خيلي قشنگ بشه.
6 # رحيم :
تغيير خوبه اما در جهت مثبت! اين قالبت هم هفت بيجاره(از هرجايي با همون فنت و رنگ و .. ورداشتي كپي كردي اينجا)، هم مشكلات فني داره، هم از نقطه نظر زيبايي شناسانه كاملا مزخرفه! حيف قالب كشيل و ساده قبلي نبود!؟ به جاي اين كار نظردوني وبلاگت رو درست مي كردي.
مبارك باشه!
8 # م. :
سلام و یک نظر عرض وبلاگ زیاده. حداکثر هفتصد و پنجاه پیکسل باشه بهتره.
9 # همت :
ا ل پ ر! حالا اگر روت نميشه بگی «شخصيت ها» و نوشته ای persons که خُب بدجوره. پيشنهاد می کنم بنويس «افراد نام آشنا» يا «نام آشنايان» که نه ارزش گذاری کرده باشی و نه انگليسی نويسی! چطوره؟ يعنی افرادی که نامشان آشناست ديگه! بنويس و اين همه هم گير نده آقای ا ل پ ر.
10 # sara :
حسي و غير كارشناسانه: مرتب نيست. تصوير اون بالا به رنگ زمينه نمي خوره و باكس ها هم عرض نيستن. و مباركه.
سلام مباركه. فقط چون پرسيدين. وگرنه سليقه است و درست هم نيست آدم مي ره خونه كسي به دروديوار نگاه كنه و نظر بده. ولي حالا كه خودتون مي خواين منم مي گم كه يه كم اون آزادي پرزرق و برق و بزرگ نيست؟ آدم تا مي ياد تو و يالله مي گه با نيمه شعبان روبرو مي شه. ولي به هر حال مباركه.
مبارك باشه الپر جان، گرچه هنوز انگار كار داره... به نظر من هم كمي نامرتب مياد :)
13 # يكي :
گرچه ناآگاه خنجر مي‌زنند دوستان هم گاه خنجر مي‌زنند گاه بهر مال، اشباه‌الرجال گاه بهر جاه خنجر مي‌زنند روز روشن خيل شاعر پيشگان با هلال ماه خنجر مي‌زنند بانوان دل‌نازك و بي‌طاقند با كمي اكراه خنجر مي‌زنند پيروان حكمت «خير الأمور ...» در ميان راه خنجر مي‌زنند دودمردان در تكاپوي علف يا كه مشتي كاه خنجر مي‌زنند رستمان نشئه در خوان نخست بيژنان در چاه خنجر مي‌زنند «مؤمنان آئينة يكديگرند» ليك... اما... آه! خنجر مي‌زنند عارفان هم گاه‌گاه از پشت سر في سبيل‌ا... خنجر مي‌زنند عده‌اي هق‌هق‌كنان و عده‌اي قاه اندر قاه خنجر مي‌زنند اي برادر! بد به دل وارد مكن در زمان شاه خنجر مي‌زنند! سید حسن حسینی
مباركه ولب هر چه سريعتر برگرد به قالب قبلي. خيلي قاتي پاتيه!
سلام خيلي مباركه جناب الپر خيلي فضا زيباتر شده موفق باشي
سلام خيلي مباركه جناب الپر خيلي فضا زيباتر شده موفق باشي
سلام خيلي مباركه جناب الپر خيلي فضا زيباتر شده موفق باشي
مبارکه ٬ البته کمی طول ميکشه به فضای جديد عادت کنيم ٬ جسارتا اون آزادی هم قدو قواره‌اش کوچکتر باشه بهتر نيست ؟ حداقل ما که به اينهمه آزادی عادت نداريم :)
مبارکه ٬ البته کمی طول ميکشه به فضای جديد عادت کنيم ٬ جسارتا اون آزادی هم قدو قواره‌اش کوچکتر باشه بهتر نيست ؟ حداقل ما که به اينهمه آزادی عادت نداريم :)
محض تبريك خوبه. بهترم ميشه!
21 # جمشید :
1- اون لوگوي جوات بالا رو وردار يه چيز تروتميز بزار جاش. 2- تو فاير فاكس كه اصلا كلا روم به دیوار يه كارايي كردي. رو خيلي از لينكا نميشه كليك هم كرد! 3- عرض صفحه هم كه ضايع است و افقي اسكرول مي خوره. از خيرش بگذر.همون اولي بهتر بود.
مبارک است. ولی به نظر من قالب قبلی با تمام سادگیش بهتر بود.در کل با نظر سوشیانت که خیلی دقیقتر نظر داده موافقم.
رفيق! قرار بود 30مرغ باشيم.
تنوع خيلي هم خوبه ! قشنگ هم شده . ان شاا... كه به سلامتي ، پر از خبر هاي خوب و اميدوار كننده . سبز باشيد و جاري همين ....
اون هدر ژیگولانسی که من پیشنهاد داده بودم نذاشتی به درک یه تشکر از من می کردی بابت بقيه كار اصلاح طلب مشارکتی کثیف نون کارگزاران بخور!

هاست و ثبت دومین