پوشيده چه گوييم، همينيم كه هستيم ...
 پنجشنبه، ۷ تیردر راستاي فرمايشات جناب پورمحمدي، امروز يكي از بچه‌ها مي‌گفت مي‌خواد يك نامه براي ايشان بنويسه و رسما درخواست كنه اگر ايشان دختري با شرايط مناسب دارند ترتيبي دهند كه به عقد موقت اين دوست ما در بيايد.
(با لهجه قرائتي: ) يه صلواتي بفرستين!
TrackBack URL for this entry:
http://30morgh.org/cgi-bin/mt52/mt-tb.cgi/1011
نظرات شما:
1 # جهان :
آقا سلام عرض شد. مدتهاست خواننده نوشته های خوب شما هستم. الان دقیقا این نوشته شما وارد شد. چرا ساعت شما نیم ساعت جلوست؟ در هر حال موفق باشید . پیوندتان هم ضمنا مبارک. امید که خوشبخت و سعادتمند باشید.
الپر: بله مي‌دانم. ولي از من نپرسيد. از آن ابلهي كه ساعت را مثل آدم جلو نكشيد و براي همه دردسر درست كرد بپرسيد. البته ببخشيد كه ادبياتم نصفه شبي شد!
اين بحثها بيفايده است. چيزي كه رواج يافته اينست كه صيغه و ازدواج موقت براي مردهاي متاهل پولدار و زنهاي بيوه است. دخترها و خانواده هايشان زير بار اين كار نميروند. زماني چنين بحثي توي يكي ازوبلاگهام پيش كشيدم. كلي موضوع گيري منفي شد. چيزي که ديدم اينست دخترها و پسرها دو گروه هستند يا اصلاً رابطه‌ای غیر از ازدواج دائم را قبول نمیکنند و یا ترجیح میدهند رابطه بروش همان دوستی به اصطلاح خیابانی یا غیررسمی داشته باشند.
از بركات دولت مهر هست ديگه
(با لهجه ي امين حيايي تو اخراجي ها) اللهم صل علي....
بابا خوبه كه ! خر تو خر ميشه اساسي !!!
سلام من دوم خردادي نيستم و اصلا ايران نيستم من شما را لينك مي كنم و شما ... اما بيا يه هياهو تو اينترنت به پا كنيم تا سيد مهربان تو انتخابات دور بعد شركت كنه و ببينيم احمدي بيش تر راي مياره يا سيد مهربان نظرت چيه؟
انگار شما ها از حسابی مشتری شدینا... ببینم نافتون رو با شیشه نوشابه که نبریدن؟ (این قضیه پسر آقای مزروعی راسته؟)
سلام. به شوخي ما سر بزنيد.
سلام الپر جان . چند روز پيش مصاحبه اي از شما خوانديم و بسي حال نموديم (با راديو زمانه) خيلي از طرز فغكرت خوشم اومد چون مثل خودمي ... صيغه ميغه اگه سراغ داري به ما هم بگو به گناه نيفتيم ... !!
حاج آقا پور محمدي مسئلت : آب استحمامي بعد از صيغه درجه حرارتش چقدر بايد باشه تا ثواب دنيا و آخرت درش باشه ؟
سلام. به اين د.وستت بگو در نامه اش قيد كنه اگه دختر ديگه اي داره من هم حاضرم داماد موقتش بشم.خودت هم يه فراخوان بزن كه تعداد خواستگارهاي موقتش زياد بشه.
حرصم رو در ميارن با اين حرفاشون ...... كاراشون خنده داره .. فكر كنم براي دوست شما هم يه دختر خوب كه بردند ارشاد كنند موجود باشه !(پووووووووووف) به هر حال اين همه دختر شناسايي كردند بايد يه جاي خوب مصرف كنند ديگه .....
13 # آرش :
یک نکته دیگر هم که باید به آن اشاره کرد، همین خود آیه ای است که از آن به قول بعضی ها «متعه» و به قول بعضی ها «صیغه» را در آورده اند، می گوید: مزد (اجر) زن هایی را که ازشان لذت برده اید بدهید. وقتی کل آیه را می خوانیم می بینیم که فرهنگ ازدواج در آن موقع در جامعه ی بدوی حجاز بر مبنای تصاحب شدن زن توسط مرد بوده است. مثل خریدن یک ملک: اما زنان ديگر غير از اينها [زنان شوهر دار ... ]، براى شما حلال است كه با اموال خود، آنان را اختيار كنيد. نساء آيه 24 : وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمًا و زنان شوهردار [بر شما حرام است‏] مگر آنها را كه [از راه اسارت‏] مالك شده‏ايد؛ اينها احكامى است كه خداوند بر شما مقرّر داشته است‏. اما زنان ديگر غير از اينها [كه گفته شد]، براى شما حلال است كه با اموال خود، آنان را اختيار كنيد؛ در حالى كه پاكدامن باشيد و از زنا خوددارى نماييد. و زنانى را كه از آنها لذت بردید اجر آن ها را بپردازيد. ... خب در آن موقع هر کس پول داشت می توانست برده هم بخرد. پس الان هم باید بتوان برده خرید؟ اصلا صحبت از این نیست که اگر امکان ازدواج نداشتید، متعه کنید. اتفاقا می گوید اگر پول داشتید می توانید غیر ار زن شوهر دار هر کسی را خواستید داشته باشید. فقط زیر مزدی که توافق کرده اید، نزنید. شاید قبل از آن رابطه جنسی کسانی که پولدار بوده اند با زن شوهر دار قبحی نداشته است. در این آیه خواسته آن ها را از زنا با زن شوهر دار منع کند؟؟؟؟
سلام..پور محمدي با اون قيافه ايكبيري اگه دختر داشته باشه سگ هم نمياد دختره رو صيغه كنه چه دوست بد سليقه اي داري ازش نااميد شدم خداي(دو نقطه دي)...به اميد فردای روشن برای من٬ تو و تمام مردم دنيا
15 # آرش :
در کامنت بالا درباره آیه 24 سوره نسا که به نظر می آید برای ثروتمندان و سران قبایل آن موقع آمده است، صحبت شد. بگذارید ببینیم در آیه 25 سوره نسا بلافاصله چه می گوید. چون این آیه به روشن تر شدن آیه 24 و بحث متعه کمک می کند. آیه 25 درباره آدم های معمولی و فقیر است. به آن ها می گوید اگر "استطاعت" ندارید زن معمولی اختیار کنید، با برده (و البته با اجازه صاحبانشان) "ازدواج" کنید. توجه کنید دوبار کلمه "نکاح" در آیه 25 سوره نسا بکار برده شده است. و صحبت از "استطاعت" داشتن است. در صورتی که در آیه 24 اصلا کلمه نکاح نیامده است و صحبت از بهره مندی جنسی بواسطه ثروت ( بِأَمْوَالِكُم) است. یعنی حتی در همین آیه 24 مورد استناد آقایان برای متعه یا صیغه، آن را "ازدواج" (نکاح) نمی نامد. حالا ما که نفهمدیم چطور می شود این آقایان "اسْتَمْتَعْتُم" را ازدواج (نکاح) ترجمه می کنند و کلمه "موقت" هم به آن اضافه می کنند؟؟ همانطور که گقته شد آیه 24 به احتمال زیاد در جهت "محدود کردن" روسای قبایل آن موقع که بسیار قدرت داشته اند بوده است- می خواسته به زنان شوهر دار طمع نکنند. لذا آن ها را آزاد گذاشته غیر از زن شوهردار از زنان دیگر تمتع ببرند. در جوامع دیگر هم مرسوم بوده است که اگر خان یا شاه اراده می کرد مجبور بودی همسرت را پیشکش کنی!! نساء آيه 25 : وَمَن لَّمْ يَسْتَطِعْ مِنكُمْ طَوْلاً أَن يَنكِحَ الْمُحْصَنَاتِ الْمُؤْمِنَاتِ فَمِن مِّا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُم مِّن فَتَيَاتِكُمُ الْمُؤْمِنَاتِ وَاللّهُ أَعْلَمُ بِإِيمَانِكُمْ بَعْضُكُم مِّن بَعْضٍ فَانكِحُوهُنَّ بِإِذْنِ أَهْلِهِنَّ وَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ مُحْصَنَاتٍ ... و آنها كه توانايى ازدواج با زنان پاكدامن باايمان را ندارند، مى‏توانند با زنان پاكدامن از بردگان با ايمان ازدواج كنند -خدا به ايمان شما آگاه‏تر است‏؛ و همگى اعضاى يك پيكريد- آنها را با اجازه صاحبان آنان تزويج نماييد، و مهرشان را به خودشان بدهيد... خاك بر سر جهالت اين دايناسورهاي ملوس كه مي خواهند فاحشه خانه اي به وسعت ايران بسازند؟؟؟ آن هم به واسطه سران مشنگ اقوام عرب جاهلي!!!
به این کورکودیل سر بزن حال اگه حتی بهش لینک هم نمی دي!!!!
17 # رهگذر بی نشان :
بنده ضمن عرض تبريك چندباره به عل آقا-فقط خواستم ياداوري كنم كه زن دوم حق مسلم ماست!
پيوندتان مبارك جناب الپر. ما شيريني نخورده مراتب خوشحاليمون رو از طريق همين تارگاه ارسال ميكنيم كرور كرور. موفق باشيد
19 # آرش :
تعجب من این است که چرا انديشمندان حوزوی در اين قضيه صيغه زمانی که بحث آن در جامعه مطرح شده، انفعالی برخورد می کنند. آقايان با جهالت خود دارند رسما فاحشه خانه ای به وسعت ايران تاسيس ميکنند. اگر مسئله به زعم آقايان فقط نياز جنسی است که هم مرد و هم زن نياز جنسی دارند و هر دو طرف متمتع می شوند. پس پرداخت «اجرت» اين وسط ديگر چيست؟ خب معلوم است که اين وسط زن مثل دوره جاهلیت عرب به «کالا» تبديل می شود و مشمول اصل عرضه و تقاضا. .. و کالاهای مرغوب تر و جوان تر هم که نصیب پولدارها ! و تاسیس بنگاه های متعدد واسطه خرید و فروش کالا که با هم به رقابت می پردازند. این بنگاه ها الان در اغلب کشورها وجود دارد وجود دارد و زنانی که می خواهند تن فروشی کنند برایشان مشتری پیدا می کنند. فرقش این است که الان در کشور ما دولت همه زن ها و دخترها را به تن فروشی تشویق می کند.
20 # رضوان محتشم :
سلام ديشب يه اس ام اس لوس بهم رسيد كه مضمونش اين بود ... متاسفانه باخبرشديم كه شب گذشته علي پيرحسينلو روزنامه نگاراصلاح طلب ووبلاگ نويس وبلاگ الپر براثرسانحه رانندگي درراه منزل از خواب پريد... تاابه اخرش كه برسم جونم بالا اومد واخرش هم كلي به دوستمون ر ع ش بدوبيراه گفتم ولي يه حسن داشت اونم اينكه فهميدم چقدربرام دوست داشتني هستي . يادمون باشه يواشكي توقليونش نفت بريزيم تا حالش گرفته بشه وعوضش هم دربياد... راستي علي درمورد عقد موقت هم حرف دارم كه ئوقتي ديدمت صحبت مي كنيم ...قبلت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
21 # آرش :
الان در وبلاگ استاد قابل خواندم روايتي است كه مي گويد: « فقیهان آن زمان ، شرورترین فقیهانی هستند که در زیر آسمان زیسته اند ، و تمامی فتنه ها از آنان آغاز می شود و به آنان ختم می گردد » ( فقهاء ذلک الزمان ، شر فقهاء تحت ظل السماء ، منهم خرجت الفتنة و الیهم تعود ). من اصلا از اين روايت خبر نداشتم ولي چند روز قبل همين جا نوشتم كه براي انتخابات آينده نبايد علاف آخوند شرور و پليدي مثل آيت الله جنتي شد!!
22 # آرش :
الان در وبلاگ استاد قابل خواندم روايتي است كه مي گويد: « فقیهان آن زمان ، شرورترین فقیهانی هستند که در زیر آسمان زیسته اند ، و تمامی فتنه ها از آنان آغاز می شود و به آنان ختم می گردد » ( فقهاء ذلک الزمان ، شر فقهاء تحت ظل السماء ، منهم خرجت الفتنة و الیهم تعود ). من اصلا از اين روايت خبر نداشتم ولي چند روز قبل همين جا نوشتم كه براي انتخابات آينده نبايد علاف آخوند شرور و پليدي مثل آيت الله جنتي شد!!
و ما نيز !
و ما نيز !
iuhgwemd czsaev qdnsp ijtuber ziywtk klzdx ixcmwzke
croajdev lcsfjmr afqbce lywjmc sfrhdpqb jovsheuw cqwnh http://www.zskd.pebnv.com
سلام به این دوستت بگو ما حاضریم عقدشان را بخوانیم فقط 100 هزارتومان. با طرح وزیر کشور در آمد عاقدین هم بالا میره.
مهندس ازدواج موقت براي بيوه گان است نه دختران

هاست و ثبت دومین